Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Manta-007 Emperor - nie wysuwa szuflady

09 Wrz 2007 22:55 4480 15
  • Poziom 23  
    Witam.
    Mam problem z DVD Manta 007 Emperor; nastąpił brak wysuwu szuflady. Sprawdziłem silnik wysuwu szuflady jest sprawny. Wymieniłem układ BA 6287F który odpowiada za sterowanie wysuwem szuflady. Efekt jest taki ,że po wciśnięciu przycisku Open/Close na wyświetlaczu pojawia się napis Open a szuflada się nie wysuwa.
    Może ktość z uczestników forum wyjaśni mi co jest przyczyną tej usterki?
    Z góry dziękuje za okazaną pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Serwisant
    Zmierzyłes układ BA ma zasilanie?
  • Poziom 23  
    Witam.
    Sprawdziłem napięcia na układzie BA6287F na pinach 3, 2, 6 napięcie 9,4 V. W/g aplikacji tego układu minimalne napięcie wynosi 4,5 V a maksymalne 15 V. Silniki sprawdziłem obydwa są sprawne.
    Po wciśnięciu przycisku POWER pojawia się logo Manty i dzwonek. Po ponownym włączeniu logo to pojawia się na chwile i znika z ekranu.
    W menu ustawień są do wyboru dwa języki angielski i serbski. Co istotne to trzeba naciskać kilkakrotnie przycisk OPEN/CLOSE by na wyświetlaczu pojawił się napis OPEN.
    Podejrzewam czy nie jest uwalony procesor główny ES6603. Cz istnie w tym dvd jest układ oprócz BA6287F odpowiada za sterowanie tymi czynnościami.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Wymień diody D11, D12 i elektrolit 2200/16V, stoi obok w zasilaczu.
    Ja wymieniłbym jeszcze silnik płyty.
  • Poziom 23  
    Witam Sonik1
    Ja wymieniłem cały zasilacz na inny i nie ma żadnych efektów. W moim miejscu zamieszkania jest bardzo kruche zaopatrzenie w elektronikę a zakup z sklepów internetowych pojedyńczych części jest drogi.
    Spróbuje przelutować CPU jak kolega radził.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem nie ruszaj procka bo na pewno nie jest winien procek a jeśli coś potrzebujesz to napisz na pw.
  • Poziom 11  
    Miałem podobny przypadek i była to mechanika tzn luźny pasek wy suwu tacki (wymieniłem kółko przy silniku na większe oraz przesmarowałem wszelakie zębatki).
  • Poziom 24  
    Jak rozwiązano ten problem, mam podobny, nie wysuwa tacki, silniki i przełączniki w mechanizmie sprawne, wyświetla tylko Open lub Close ale nic nie wykonuje.
  • Poziom 24  
    Czy silniki są sprawne przez pomiary czy przez wymianę?
  • Poziom 24  
    Silniki sprawdzane na zasilaczu ( amperomierz w szereg ).
  • Poziom 11  
    A czy silnik nie daje żadnej reakcji? W ogóle się nie obraca?
  • Poziom 24  
    Pomiary w zasadzie nic nie dają co do sprawności silniczka,podmień i napisz
  • Poziom 17  
    Musle, ze kolega SONIK1 ma racje, mialem podobny przypadek i pomogla wymiana silnika plyty na nowy.
  • Poziom 23  
    Witam.
    W tej Mancie próbowano wgrać nieprawidłowe oprogramowanie. Skopano dvd na ten temat skontaktuj się z Sonik 1.
    Pozdrawiam.