Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECHNICS ST-GT550 -dobór pilota

09 Wrz 2007 22:59 3358 6
  • Poziom 24  
    Mam wieże TECHNICSA z tunerem ST-GT550 ,i starszymi modelami wzmacniacza i korektora ,które nie są na pilota .Ponieważ tuner ma sterowanie na IR ,to chcę poprzez tuner włączać pozostałe elementy wieży .Zrobiłem przekażnik podający napięcie zasilania do wzmacniacza i korektora,jak się właczy tuner.Wszystko jest OK ,ale nie mogę dobrać poprawnie działającego pilota do tego tunera .Sprawdziłem sobie MAKiem ,które piloty Technicsa będą włączać tuner ,i kupiłem UER7702070 ,i tu pojawił sie problem ,pilot włacza tuner i CD ,ale nie da się przełaczać programów w tunerze .Mam drugą wieżę technicsa opartą na amplitunerze SA-DX950 i pilot od niego nie potrafi włączyć mojego ST-GT550 ,ale pięknie przełącza w nim programy .Troche to wszystko dziwne ,ale tak jest .Stąd moje pytanie ,czy może ktoś podać symbol pilota do technicsa ,czy panasonica ,który poprawnie będzie włączał tuner St-GT550 i również będzie przełączał zaprogramowane stacje .Dodam ,ze zarówno wzmacniacz ,jak i korektor i CD nie mają wejścia na zdalne sterowanie.
    Dzieki.
  • Poziom 11  
    Mi w modelu ST-GT550 działają piloty RAK-SU228WH ten powinien działać bo jest ze wzmacniacza samego to powinien do wszystkich technicsa klocków działać i działa też z Recivera EUR644377
  • Poziom 15  
    Witam moim zdaniem powinien zakupić Rak -SU129WH . Mam ten sam tuner radiowy i obsluguje go bez problemów . Łącznie z innymi elementami technica . Tyle , że te piloty sa drogie ;)
  • Spec od car audio
    Ze swojej strony dodam tylko, że pilot programowalnych Technicsa SH-R500 łatwy do zdobicia też potrafi obsłużyć ten tuner łącznie z włączaniem i wyłączaniem jednak brak fabrycznie zaprogramowanej opcji -/-- co uniemożliwia dostęp do stacji powyżej 9 numeru :(. Od nowych amplitunerów pilot też obsługuje ten tuner a z uniwersalnych taki MAKopodobny także miał opcję zastępowania pilota od wzmacniacza i tuner obsługiwał.
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie.
    Również posiadam ten turner - radio. Niestety nie działają na nim żadne przyciski do ustawiania stacji. Są jakieś od "stu lat" zaprogramowane losowo, nie wiem przez kogo, gdzie i kiedy.
    Czy z tego pilota RAK-SU129WH jest możliwość zaprogramowania stacji na określony "numer"?
    Czy jest warto naprawić sam turner, czy to już "grubsza" sprawa i nie warto?
  • Poziom 13  
    Witaj, kolego agus9300 z żadnego pilota nie zaprogramujesz tego tunera, ani modelu st-gt650, ani st-gt350 po prostu tunery nie mają takiej funkcjonalności. Co do innych tunerów Technics'a jestem na 99% pewien, że też nie ma obsługi programowania z pilota. Owszem, przełączanie programów jak najbardziej i podejdą wszystkie piloty Technics'a wyprodukowane po roku 1993 (gdzieś na przełomie lat 88-93 Technics zmienił kodowanie pilotów - dokładnie nie wiem kiedy). Reasumując pilot SH-R500, piloty od wzmacniaczy działają na 100%. Od amplitunerów nie wiem, bo nie testowałem. Uważam, że w przypadku funkcja włączania wyłączania może nie działać bo przecież ma załączać amplituner a nie tuner zewnętrzny - po prostu inne urządzenie. Natomiast będzie działało przełączanie pomiędzy zaprogramowanymi stacjami. Niech wypowiedzą się użytkownicy. Poza tym za pomocą pilota możesz włączyć tuner st-gt550 przełączać pomiędzy zaprogramowanymi stacjami i 'czasem wyłączyć'. Co do samych pilotów pamiętaj, że aby pilot obsługiwał w danej chwili Tuner , należy wcześniej nacisnąć przycisk Tuner na pilocie. I tu są dwie opcje:
    - W niektórych pilotach (np. od wzmacniacza chyba SU-V500 jakiego kiedyś miałem) - żeby włączyć tuner należało nacisnąć i przytrzymać przycisk Tuner (to powodowało włączenie zewnętrznego tunera oraz przełączenie na wzmacniaczu na wejście tuner) - podobnie z innymi urządzeniami, tzn. CD, Tape. Wówczas przyciski z pilota działały na tuner. Za pomocą tego pilota nie dało wyłączyć się samego tunera, był przycisk audio off, który wyłączał wszystkie klocki na raz.
    - w niektórych pilotach , należy nacisnąć przycisk tuner i dopiero wtedy nacisnąć na pilocie on/off. Tak działa np. SH-R500. Oczywiście z tego pilota dało się wyłączyć selektywnie urządzenia, tzn. można wyłączyć sam tuner.
    Innych funkcji z tego co wiem tunery Technics'a nie obsługiwały.
    Pozdr.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    agus9300 napisał:
    Witam serdecznie.
    Również posiadam ten turner - radio. Niestety nie działają na nim żadne przyciski do ustawiania stacji. Są jakieś od "stu lat" zaprogramowane losowo, nie wiem przez kogo, gdzie i kiedy.
    Czy z tego pilota RAK-SU129WH jest możliwość zaprogramowania stacji na określony "numer"?
    ...

Instrukcja obsługi https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/st-gt550.shtml Strona 10 i dalsze. Rejestracja jest darmowa.
    "turner"?!
    Niedziałające przyciski da się naprawić, poprzez wymianę mikrostyków pod nimi.