Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki o średnicy 13-16cm do kolumny dwudrożnej.

10 Wrz 2007 16:59 1199 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym zbudować dwie kolumny dwudrożne w systemie bassreflex na głóśnikach niskotonowych o srednicy 13-16cm i jakaś kopułka.Bez zwrotnicy tylko z kondensatorem na kopułce.Chce żeby Impedancja kolumn wynosiła 4ohm.Przeszukałem elektrodę i neta ale znalazłem albo wolne dywagacje albo strony gdzie była tylko moc,efektywność i pasmo przenoszenia głośników.Wzmacniacz mam akirę bk-166.
    Interesowałem się głośnikami:gdn-14-50-8-ss oraz to samo tylko membrana z lakierowanego papieru.Głośniki ujdą ale spl tragedia.
    Proszę o pomoc jakie głośniki dobrać aby to grało basem mniej więcej 45-55Hz i miało jakiś sensowny spl.Dla uzyskania tekiego basu może być nieco większa obudowa.
    Byłbym wdzięczny gdydyście napisali litraż i strojenie proponowanych przez was głośników.
    Aha chciałbym dodać że to bedzie już moja 3 konstrukcja.Praktykę więc jako tako mam a teorię mam dogłębną.[/youtube]
  • Poziom 10  
    Nikt nie odpisze?
  • Poziom 19  
    Witam.

Dziwisz się że nikt nie odpowiada na Twoje pytanie... Niby masz doświadczenie a zadajesz pytanie na poziomie kompletnego braku doświadczenia ;)
    Jeśli kolumna ma być dwudrożna to zastosuj głośnik nisko-średniotonowy, o paśmie przenoszenia chyba nie muszę Ci tłumaczyć... Co do braku zwrotnicy, też nie komentuję... Albo budujesz kolumnę dwudrożną ze wszystkimi jej elementami albo włóż głośnik szerokopasmowy do pudła i wtedy masz problem zwrotnicy z głowy...
    Znasz program WinISD? Zasymuluj sobie wybrany przez Ciebie głośnik w dowolnej obudowie, zobaczysz czego możesz się spodziewać i nie będziesz musiał czekać na propozycje innych...

Pozdrawiam!