Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PEUGEOT 406 KLIMA

EVERYMAN1 10 Sep 2007 20:21 3656 6
    EVERYMAN1
    Level 10  
    Koledzy pomocy - kupiłem 406 coupe2,0 benzyna. Jest problem z klimatyzacja: kiedy naciskam a/c zapala się kontrolka, załacza się sprzęgło w sprężarce i czuć jak obroty delikatnie spadają ( czynnik w układzie ma optymalne ciśnienie) nawet załącza się wentylator chłodnicy ... ale niestety z nadmuchów w aucie nie leci zimne powietrze. Dodam że regulacja ciepło zimno działa bez zarzutu. Klima jest manualna. Co zrobić?? gdzie szukać przyczyny? Proszę o pomoc.
    harnasx
    Level 22  
    Miałem kiedyś identyczny przypadek w Yarisie - uwalona była sprężarka - jak się okazało wcześniej wymieniali "chłodnicę" klimy napełnili układ czynnikiem a zapomnieli o oleju i jakby sprężarka sie zatarła - kręciła się ale nie pompowała :( Wpadliśmy na to metodą prób ale jeśli masz "oczko" do kontroli to zaobserwuj przy włączonej klimie czy widać przepływ czynnika.
    cardiag
    Level 30  
    zawór rozpręzny do wymiany, ew sprezarka
    SP7SEC
    Level 28  
    Panowie powoli pisząc że ciśnienia są optymalne to znaczy jakie i przy jakich obrotach ,jaka jest temp przegrzania ,i na tej podstawie można ustalić jaka jest wydajność .Mówiąc o wymianie sprężarki musisz być pewny ,a nie maże jest uszkodzona i pare stów w plecy .Podjedz do ludzi którzy się na tym znają a nie do tych co kupili stacje do napełniania i stali się "fachowcami"od klimatyzacji
    EVERYMAN1
    Level 10  
    Zapomniałem dodać że rzeczywiście w oczku widać że coś się dzieje, a na dodatek kiedy mam włączone A/C w nawiewach słyszę charakterystyczne syczenie. Jest jeszcze jedna dziwna sprawa z prawej strony wciąz słyszę pracujący silniczek od jakiejś "klapki" chodzi w ta i z powrotem nie mogąc się zatrzymać, a z za pulpitu słychać cały czas "buczenie" - dziwna sprawa
    Luckskywalker
    Level 21  
    Wg mnie to uszkodzony jest motoreduktor przelaczajacy nawiewy z cieplego na zimne...a syczenie moze byc spowodowane mala iloscia R134a
    EVERYMAN1
    Level 10  
    Witam i dziękuje za odpowiedzi.
    Czasami warto odwiedzić kilku mechaników. 2 pierwszych chciało rozebrać pół auta (tak naprawdę to chcieli tylko dobrze zarobić). 3 napełnił instalację od nowa gazem i wszystko jest ok. Jest tylko jeszcze jakiś problem z mechanizmem przełaczającym obieg wew i zew, ale z tym się da jeździć.