Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kabel sieciowy jest nie podlczony

10 Wrz 2007 23:23 996 1
  • Poziom 2  
    Od dwóch dni na komputerze z XP mam problem z siecią, mianowicie wyskakuje komunikat ze kabel sieciowy jest odłączony.

Mam neo podłączoną do Routera Pentagram, Cerbus WiFi on rozdziela mi bezprzeowodo neta na laptopa oraz kablem na Kompa.

Na wczoraj pojawil sie problem, przy właczeniu komputera wyswietlil sie napis ze kabel sieciowy jest nie podlaczony... zmienilem kabel na nowy i nadal to samo. Podlaczylem kabel bezposrednio z innym komputerem i nadal to samo ze niby kabel sieciowy jest nie podlaczony.

Mam zintegrowana karte sieciową SIS 900 PCI Fast Ethernet, niby w menadrzezrze urzadzen pokazuje ze dziala poprawnie.

Przywrócilem rowniez system z przed kilku dni i to rowniez nie pomoglo.

Restart routera tez nic nie daje.

Na latopie net normalnie chodzi.
    Prosze o pomoc co moglo sie stac ? Nie mam mozliwosci podlaczenia innej karty sieciowej, by sprawdzic czy z ta zintegorowana sie cos stalo. Dodam jeszcze, ze Logi wygladaja czysto....Co to moze byc ? help :-)
  • Poziom 13  
    1. podłącz laptopa (nie widziałem laptopa bez lana:) )kablem do routera i sprawdź czy choć zaświeci że podłączyłeś kabel
    2. prawdopodobnie uszkodził się port, od jakiegoś przepięcia w sieci elektrycznej lub burzy, w routerze(jeśli na lapie nie wyskoczy ze kabel podpięty) lub karta sieciowa w kompie jeśli laptop będzie widział kabel