Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-link DI-804HV - sieć działa internet nie

11 Wrz 2007 08:30 1262 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Oto skrót mojego problemu. Posiadam modem D-link DI-804HV do którego mam podpiętego switcha. Switch rozdziela internet na kilka komputerów stacjonarnych. Wszystko pięknie działa. Niestety po podłączeniu laptopa, jest klapa. Otrzymuje komunikat "brak połączenia lub ograniczone" czy jakoś tak. Adresy IP są przydzielane przez DHCP. Co ciekawe. W sytuacji kiedy ustawię adresy na sztywno w laptopie to sieć działa ale internet dalej nie. Próbowałem zmieniać adresy mac karty sieciowej w laptopie na adres karty która działała (brak rezultatu). Próbowałem ustawiać dns-y ale to również nie działa. W tym momencie skończyła mi się wena twórcza. Jak to poprawić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź na innym przewodzie - najlepiej podłącz laptopa w miejscu gdzie działa bez problemu inny komputer.

Komunikat o braku lub ograniczeniu łączności wyświetla się gdy komputer nie otrzyma IP z serwera DHCP.

Sprawdź też czy na routerze nie ma załączonego filtrowania ruchu.
  • Poziom 11  
    Laptopa podłączałem tym kablem który wypiąłem z działającego komputera. Filtrowanie sprawdziłem. Mam włączone na filtrowanie po IP, ale nie mam wpisanych żadnych adresów.
  • Poziom 2  
    Spróbuj zresetować router - jeśli nie uda się go zresetować to prawdopodobnie jest uszkodzony. Miałem kiedyś podobny problem.
    D-Link wymienia na nowy. Podobno te routerki sypią się po 2 latach użytkowania.