Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strona typu: clicktohide.com?

11 Wrz 2007 10:00 1029 11
  • Poziom 27  
    Witam, mam pytanie, tzn. w mojej firmie niektóre strony są niby blokowane, a np poprzez wpisanie w/w strony w temacie i odszaukaniu jej mozna noramalnie wejsc poprze ta strone do niby zablokowanej, czy może mi kotś troche więcej powiedzieć na ten temat?
  • Poziom 41  
    Shel napisał:
    Witam, mam pytanie, tzn. w mojej firmie niektóre strony są niby blokowane, a np poprzez wpisanie w/w strony w temacie i odszaukaniu jej mozna noramalnie wejsc poprze ta strone do niby zablokowanej, czy może mi kotś troche więcej powiedzieć na ten temat?

Może coś więcej napisz ! przez co (kogo) są blokowane ?
  • Poziom 27  
    Nom tego nie wiem przez co i jak są blokowane, domyślam się tylko szukając sposobów na uruchomienie zablokowanych stron, dlatego napisałem ten temat by dowiedzieć się jak to można blokować, skoro przez strony typu clicktohide można wejść?.
  • Poziom 25  
    Kolega się zapytał co widzisz jak próbujesz wejść na jakąś tam stronę, w jaki sposób stwierdziłeś że jest zablokowane i jak próbujesz wejść że cię blokuje, do tego jeszcze przydała by się DOKŁADNA informacja jak wchodzisz, że cię NIE blokuje.
  • Poziom 25  
    Pierwsze co mi się nasuwa - wyłącz proxy.
    A na innych przeglądarkach próbowałeś?
    Jeszcze zmień DNSy na jakieśnormalne, np. OpenDNS albo TP
  • Poziom 27  
    @Lilith_100
    DNSy - przypisywane są automatycznie
    na innych przeglądarkach jest to samo
    i gdzie się wyłącza proxy? np w Operze?
  • Poziom 31  
    Podaj swój ip albo revdns. Pokaż fragment zrzutu ekranu z komunikatem.
  • Poziom 29  
    Administrator (prawdopodobnie) postąpił dość prymitywnie i zablokował dostęp do niektórych stron, korzystając tylko z ich adresów. Wyszukując, for example: allegro w googlach do adresu są dodawane różne dziwne znaki i, zdawało by się, losowe litery i cyfry. (Mam w mojej szkole taki właśnie problem z Youtube - ale od czego są zdolni uczniowie :-) )
  • Poziom 29  
    W toku dyskusji trochę zniknął pierwotny sens pytania , więc wracam do tego . Dlaczego mimo blokowania pewnych stron możesz je otworzyć poprzez podaną stronę , dlatego gdyż strony tego typu działają jak proxy serwery, przy czym nie radzę korzystać z nich , bo nie jest to bezpieczne.Natomiast jeśli chcesz bezpiecznie otwierać potrzebne strony to najprościej np właśnie w Operze -Preferencje -zaawansowane-sieć -proxy serwers wpisz sobie np proxy tpsa - http://proxy.net.pl/polskie.html . Jeśli blokowany jest port 8080 to poszukaj proxy pracującego na porcie 80 ale z list bezpiecznych serwerów.pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Nie da się w 100% zablokować stron WWW. Chyba, żeby odciąć internet, lub kontrolować komputery w czasie rzeczywistym. Należałoby ograniczyć najwyżej pule adresów do niezbędnego minimum, lub blokować je 'ad-hoc'. Gdy pojawia się problem - blokujesz dostęp do tej strony. Czysto teoretyczne dywagacje. Strona, przez którą się dostajesz do innych stron korzysta ze swojego serwera, jak z serwera proxy. Pomimo, że nadal jesteś na tej samej stronie, to wyświetlana jest inna zawartość. Patrz http://anonymouse.org/anonwww.html Po to właśnie są tworzone te strony. By oszukać administratorów.
  • Poziom 27  
    tzn. powiedzmy dla przykładu chcę otworzyć stronę www.allegro.pl, to mimo, że zmieniam nastawy proxy w Operze dalej nic?