Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows MX RGB

Lilith_100 11 Wrz 2007 11:22 11022 3
 • #1 11 Wrz 2007 11:22
  Lilith_100
  Poziom 25  

  Witam, nie znalazłam nigdzie informacji na ten temat, dlatego pytam bo może ktoś wie co jest z tym systemem (a w zasadzie przeróbką xp)?
  Tzn czy się sprawdza (ponoć tak)?
  I na jakiej zasadzie jest rozpowszechniany (free czy co)?

  0 3
 • Pomocny post
  #3 11 Wrz 2007 12:14
  Mery84
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Jak wiadomo jest to przeróbka stworzona przez pana MacolmX. Bazuje to na systemie WindowsXP SP2 PL. Zawiera w sobie wszystkie aktualizacje do lipca 2007. Jest okrojony ze zbędnych rzeczy (kwestia gustu i używalności danych elementów systemu). Osobiście wziąłem ten system na test choć jestem posiadaczem XP to zrobiłem to z ciekawości. Przyznać muszę że jest to doskonale wykonana modyfikacja systemu. Stabilna praca od samego początku automatyczna instalacja i po instalce leży jakieś niepełne 800MB na dysku. Zawiera coś ok 20 styli wizualnych bazowanych na Media Center i Viście. Wszystko co sprawdzałem na tym systemie działa znakomicie tzn gry, programy, filmy , nie ma problemów z obsługą sprzętu ani aktualizacją (zwracam uwagę że autor modyfikacji ominął WPA więc złamał jedno z większych zabezpieczeń Microsoftu co jest nielegalne.)
  Niestety muszę wspomnieć że:
  -system nie pyta o klucz w czasie instalacji więc podanie prywatnego klucza oryginalnego odpada. Pozostaje zmiana klucza po instalacji używając jakiegoś tweakera.
  -Modyfikacje które są wprowadzone nie dla wszystkich są dobre - system sprawdzi się dla szarego gracza, oglądacza filmów i słuchacza mp3. Jeśli ktoś korzysta głębiej z XP to zaczną się schody.
  -Zawiera w sobie dość specyficzny zestaw podpięty do protokołu TCP/IP który w niektórych przypadkach może szaremu użytkownikowi zablokować internet (podłączany LANem) i wymaga korekty bo nie zawsze Responder topologii warstwy łącza zgadza się z serwerami DHCP.

  Ogólnie jest on sprawny i modyfikacja jest udana i odpowiednia dla szarego użytkownika dla wymagających już jest inaczej.

  Najważniejsze co trzeba mieć na uwadze to fakt że jest to NIELEGALNA modyfikacja nie wspierana przez Microsoft i używa się jej na własne ryzyko zarówno prawne jak i odpowiedzialność za sprzęt.

  0
 • #4 11 Wrz 2007 12:39
  Lilith_100
  Poziom 25  

  Mery21 napisał:
  ... i używa się jej na własne ryzyko zarówno prawne jak i odpowiedzialność za sprzęt.

  Dziękuję za odpowiedzi, w tym fragmencie jest wszystko co chciałam wiedzieć :)
  Temat zamykam

  0