Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP DJ 3325 - komunikat o blokadzie karetki

pjprezes 11 Sep 2007 12:08 1314 6
 • #2
  laserjack

  Level 30  
  Pewnie to już wiesz, ale prawdopodobnie padła elektronika drukarki.
 • #3
  konmaj
  Printers specialist
  Ja podejrzewałbym elektronikę karetki albo taśmę łączącą ją z płytą główną drukarki.
 • #4
  pjprezes
  Level 19  
  Problem polega na tym że taśma jest ok. Wygląda to tak jakby karetka była zaparkowana w garażu i elektronika wysłałaby sygnał o przemieszczeniu, a czujnik położenia karetki nie zliczyłby żadnego impulsu z paska. Dodam, że silniczek karetki nie "trzyma" jej ale jest luźny. Było to dla mnie podejrzane choć w trakcie inicjacji silnik pracuje prawidłowo (przemieszcza karetkę na drugą stronę). Coś mi się wydaje, że kontroler daje sygnał o przemieszczenie na karetkę, ale nie daje na silniczek przez co karetka oczekuje na zliczanie impulsów z paska co nie następuje bo silniczek nie pociąga karetki.
 • #5
  zenon11
  Level 15  
  a pasek napedu wózka nie zerwał się
 • #6
  pjprezes
  Level 19  
  zenon11 wrote:
  a pasek napedu wózka nie zerwał się


  Pasek też nie bo zaraz po włączeniu karetka przesuwa się z jednego końca do drugiego i wraca. W stacji serwisowej czyścik podciera głowicę dwa razy i czeka na polecenie drukowania. W momencie kiedy daję coś na drukarkę pojawia się ten komunikat. Nie mam innego "chlebaczka", żeby podmienić elektronikę i sie upewnić co do jej uszkodzenia. Nie opłaca się chyba kupowanie dawcy na allegro przy obecnych cenach drukarek...
 • #7
  konmaj
  Printers specialist
  Przy odrobinie szczęścia, takie uszkodzone (np. zerwany wspomniany pasek) i bez osprzętu modele można kupić na Allegro za kilka złotych.