Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty programator pralki automatycznej

tata1 11 Sep 2007 14:45 3321 2
 • #1
  tata1
  Level 20  
  Witam

  Czy ktoś się tym zajmował?
  Padł mi programator elektroniczny, kosztuje to około 400 zeta, pomyślałem by zrobić coś takiego samemu. Czy ktoś już próbował? Nie chodzi mi o sterownik mikroprocesorowy, tylko na TTL, lub CMOS. Moja pasja do elektroniki na tym etapie sie zakończyła, na więcej niemam czasu.

  Pomysł mam taki: Naciskamy 1 przyciski i pranie sie robi, cały cykl. żadnych dodatkowych przełaczików bajerów (tylko pokrętło do temp). max uproszczona obsługa.  Więc.
  - naciskamy START, włączamy napięcie na elektrozawór, po dojściu wody do określonego poziomu, będący w pralce wył. odłącza napęcie na elektrozawór i podaje na przekażnik załączający silnik główny ( do tego wszystkiego narazie nie potrzeba elektroniki, wystarczą przekaźniki) teraz trzeba prosty układ przełączający obroty lewo - prawo i odmierzający czas prania np 30 minut, by po 30 minutach nie włączyć silnika głównego, tylko pompę na określony czas. Potem płukania i wirowanie.
  Wydaje mi się że na timerach i technice TTL było by to do zrobienia.

  Chodzi mi o proste rozwiązanie - tylko 1 PRZYCISK, nawet może być stała temp (np 30st), i obroty wirowania stałe (full).

  Może w Internecie są już takie rozwiązania elektroników, tylko się z tym nie spotkałem.
  Czekam na jakieś pomysły.

  Przeniosłem z Konstrukcje DIY. [c_p]
 • #2
  tata1
  Level 20  
  Witam

  Czy ktoś ma jakieś pomysły?