Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop - haslo przy instalowaniu aplikacji

11 Wrz 2007 17:09 1167 7
  • Poziom 10  
    Witam !
    Posiadam sluzbowy laptop, chcialbym zainstalowac troche roznych programow do swoich potrzeb. Niestety jest to tak zorganizowane ze przy kazdej probie instalacji jakiegos programu komp (system) pyta sie o haslo. Oczywiscie nie znam hasla.
    Czy w jakis sposob mozna to ominac.
    Dzieki za ewentualna pomoc.
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie konto na które się logujesz ma ograniczony dostęp do zapisu na dysku. Wystarczy odzyskać hasło Admina i wpisać je w wyskakujące okienko. Do odzyskiwania hasła w winxp jest dużo programów w sieci np. WinPass lub bootdisk ze stronki http://www.loginrecovery.com/ Nie sprawdzałem żadnego z tych programów ale kiedyś korzystałem z podobnego i wszystko działało :)
  • Spec od komputerów
    Hasło zostało założone nie bez powodu. Z problemem zwróć się do zakładowego informatyka.
  • Poziom 23  
    Prosz przeczytac regulamin, szczegolnie punkt dotyczacy hasel. Na tym forum nie rozmawiamy w tym temacie.
  • Poziom 10  
    Dziekuje za szybka odpowiedz.
    Dokladnie, haselko zostalo zainstalowane po to zeby nikt bez kontroli administratora nie instalowal programow.
    Czy jest wiec mozliwosc obejscia tego?
  • Poziom 12  
    Powiem tak - u mnie w szkole (no, byłej już) problem był podobny: instalowanie czegokolwiek było uniemożliwione z powodu braku uprawnień. Prostsze aplikacje instalowało się prosto do katalogu domowego użytkownika (do którego przecież masz pełny dostęp). Przypuszczam, że z "poważniejszym" oprogramowaniem ta sztuczka nie zadziała - dostęp do rejestru, rejestrowanie bibliotek. Na to Windows już chyba nie zezwoli.

Ten sposób ma jeszcze jedną wadę - dużo łatwiej w ten sposób o bałagan w pececie.
    Polecam, tak jak koledzy, udanie się do admina z butelką dobrego wina :)

Pozdrówki,
    Krzych
  • Poziom 34  
    Albo instalację programu na pulpicie.