Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zanussi DE6744 - nie dogrzewa wody ...

NORCOM 11 Wrz 2007 23:16 1740 4
  • #1 11 Wrz 2007 23:16
    NORCOM
    Poziom 10  

No właśnie - problem j/w - zmywarka (5-6 lat) nie dogrzewa wody, w związku z czym naczynia wychodzą tak sobie umyte.

Co ciekawe - mam wrażenie, że nie zawsze. Był już okres słabszej pracy zmywarki, potem wszystko wróciło do normy, teraz jest znów gorzej ...
    Nie ma znaczenia, na jakim programie myję (wykorzystuję generalnie te dłuższe i cieplejsze).
    Żadnych błędów nie pamiętam, programy trwają chyba tak samo długo jak zawsze.

Sprawdziłem płytkę - śladu złej pracy przekaźnika nie widzę.
    Sprawdziłem filtry, dokładnie wszystko płucząc - były ok.
    Sprawdziłem wiązki - nigdzie nie widziałem znaków wskazujących, że coś jest nie tak.

Spróbuję ją podłączyć pewnie jutro.
    Biorąc pod uwagę objawy, przez kilka dni może być jednak ok ...
    Dziś, póki mam ją na wierzchu, chciałbym zadać - jeśli pozwolicie - kilka pytań.
    Tylko o jedno proszę - miecie szacunek dla informatyka - zdecydowanie nie jestem stworzony do naprawy sprzętu AGD :D
    - co jeszcze może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? grzałka ? może jest już out ?
    - gdzie szukać grzałki ? (hmmmm, jakoś tak nie wpadła mi w ręce :oops: )
    - czy przekaźnik może być wewnętrznie uszkodzony i dawać właśnie takie objawy ? bo szukałem lekko powierzchownie obserwując płytkę ...

Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie - mamy tu strasznie twardą wodę ...

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi :D

0 4
  • Pomocny post
    #2 12 Wrz 2007 07:39
    ANDYW6
    Poziom 24  

Jeśli masz twardą wodę i nie stosujesz odpowiedniej ilości soli to osadzający się kamień na czujniku temperatury może powodować zakłócenia.Gdy płytka wapienna odpadnie od czujnika wówczas lepiej działa.Sprawdź czy nie masz zakamienionej całej zmywarki.Jeśli tak to do czyszczenia.

0
  • #3 12 Wrz 2007 13:20
    NORCOM
    Poziom 10  

Możesz mi jeszcze zdradzić, gdzie szukać czujnika ?

To może być właściwy trop, bo w pralce ostatnio wymieniłem całkowicie zakamienioną i uszkodzoną grzałkę ....

Sól jest chyba we właściwych ilościach podawana, naczynia były dotychczas bez zastrzeżeń myte, bez smug czy zacieków itp. Dawkowanie jest ustawione chyba na maxa - a na pewno niewiele mniej niż max.

Obecności kamienia jako takiego nigdzie w zmywarce nie stwierdziłem - ale gdzie go właściwie szukać ?

I oczywiście dzięki za dotychczasową podpowiedź :D

0
  • #4 13 Wrz 2007 07:18
    ANDYW6
    Poziom 24  

Nie znam dokładnie tego typu ,ale czujnik powinien być w pobliżu grzałki.Jeśli grzałka była uszkodzona to pozostaje zastosować środek odkamieniający i po kłopocie.W twym przypadku proponuje odkamieniać co kilka miesięcy.Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Wrz 2007 10:19
    NORCOM
    Poziom 10  

OK - dzięki wielkie ...

0