Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP 7700 - chłodzenie. 2 wiatraki pod jeden kabel?

krzycho1987 11 Wrz 2007 23:54 2480 25
  • #1 11 Wrz 2007 23:54
    krzycho1987
    Poziom 9  

Witam mam takie pytanie moja końcówka pracuje wiecznie na wysokich obrotach i bardzo sie grzeje chce wmontować w obudowę końcówki 2 wiatraki włączane osobnym przyciskiem z zasilaczy . Tylko tak z końcówki sa 2 kable do zasilania jeden na 220 i jeden na 12 v Mogę te wiatraki podpiąć oby dwa pod ten kabel 12 v ??? nie będzie to zbyt duże obciążenie dla tego zasilacza???? - nie chcę wprowadzać osobnego drugiego zasilacza ... Mam jeszcze takie pytanie na temat końcówki mam do niej podpięty mixer cos w rodzaju przedwzmacniacza a źródło prądu to kąp i CD . . jak kupowałem końcówkę każdy mi pisał kosmiczny bas daje a tak naprawdę idzie bardzo głośno a bas gorszy jak na starym radmorze czego to morze być przyczyną??proszę o szybką odpowiedz.

Post był raportowany.
    Nie używaj dużych liter -- > REGULAMIN pkt 10.9.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA --> REGULAMIN.[hefid]

0 25
  • Relpol
  • #2 12 Wrz 2007 08:28
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Wrz 2007 12:46
    spawaczTIG
    Poziom 11  

A nie prościej zdemontować zasilacz i podłączyć go w środku?? Odnaleśc odpowiednią ścieżke która jest odpowiedzialna za załanczanie wzmaka i do niej przylutować?? Mam podobnego sharpa i tak własnie mam zrobione tylko że nie do ścieżek tylko do pinów na płytce.

0
  • #4 12 Wrz 2007 14:23
    M@rek
    Poziom 17  

Wentylatory zamiast podłączać na sztywno, albo załączać przyciskiem, lepiej podłączyć przez jakiś czujnik temperatury. Najprościej przez czujnik bimetaliczny. Jest on rozmiarów monety 2zł. Przymocoujesz go do radiatora i po przekroczeniu odpowiedniej temperatury zwiera styki. Wsadzając go szeregowo z wentylatorami będziesz miał prosty sterownik.
    Jako same wentylatory może zastosuj ARCTIC COOLING. Seria do zasilaczy. Maleństwa kosztują 8zł, mają wbudowany regulator obrotów i są bardzo ciche:)

0
  • #5 12 Wrz 2007 21:13
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 12 Wrz 2007 23:36
    krzycho1987
    Poziom 9  

:idea: Musze jeszcze pomyśleć z tym wentylatorem postaram się go jakoś tam wmontować i podpiąć do zasilacza na wyłącznik. A takie pytanie da się podpiąć korektor z unitry pod tą końcówkę to jest korektor który naj częściej był przy radmorach starych tylko tak że ja mam 2 źródła sygnału kąp + do tego CD to idzie do mixera a z mixera dopiero do końcówki bo w końcówce jest tylko jeden kabel na sygnał czincze. Z tego co patrzyłem po serwisie allegro wcześniej proponowany mi korektor do tej końcówki jest nie do zdobycia. Czy on naprawdę ąż tak poprawia ten bas? To jak teraz mam czuć bas bez korektora ale to nie jest to czego sie spodziewałem po tak wielkiej mocy. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

A i przepraszam za błędy ale jestem dyslektykiem.

0
  • #7 13 Wrz 2007 16:38
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #8 14 Wrz 2007 17:27
    krzycho1987
    Poziom 9  

A nie da sie zastąpić tego przedwzmacniacza jakimś innym ? nie potrzebuję żadnych kaset, cd ani tunerów. Czy zastosowanie tego korektora unitry pomijając te szumy poprawi brzmienie basu? Czy jest coś czym mogę zastąpić przedwzmacniacz z sharpa.??

0
  • #9 14 Wrz 2007 18:09
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 17 Wrz 2007 12:12
    M@rek
    Poziom 17  

Jakie kolumny masz podłączone pod tego Sharpa??
    Druga sprawa, na radmorze miałeś ustawione zapewne podbicie basu i kontur, tak??

0
  • #11 17 Wrz 2007 17:07
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 17 Wrz 2007 22:58
    M@rek
    Poziom 17  

Pytanie kierowałem do krzycho1987, ale spoko :) Altusy + Sharp.... napewno było głośno :)

0
  • #13 22 Wrz 2007 23:39
    krzycho1987
    Poziom 9  

Pod końcówkę mam podpięte 2 Tonsile 140 w tym wymienione niskotonowe głośniki na 2 x 400 plus do tego 2 x diory 110 oryginalne plus jeszcze jedna kolumna własnej roboty tunelowa z głośnikiem 600. Ta moc co podaje tych 400 i ta jedna 600 to raczej moc pmpo. Podpinałem tą unitre szumy masakra. Coś tam lepiej słychać ale to nie jest to czego się spodziewałem po tej końcówce. A tak nawiasem mówiąc to te altusy 110 się chyba spaliły bo coś charczą:D Jest jakiś ratunek żeby podbić ten bas? Chcę taki bas żeby go było czuć w pokoju i słychać. Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

A zapomniałem jeszcze dodać na korektorze z radmora próbowałem wszystkiego wszystko włączałem pokolei i wyłączałem ale różnice były praktycznie nie do usłyszenia ale coś tam lepiej. Tylko te szumy :cry: Nie da sie wytrzymać

0
  • #14 23 Wrz 2007 09:55
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 27 Wrz 2007 00:37
    M@rek
    Poziom 17  

Matko.... 5 kolumn podpiętych do wzmacniacza stereo. Pogratulować. Ciesz się że nie spaliłeś wzmacniacza. Pewnie nie słyszałeś o czymś takim jak minimalna impedancja jaką może wytrzymać wzmacniacz. Dla tego sharpa jest to 8 Ohm, czyli bezpiecznie możesz podłączyć 1 parę kolumn 8 omowych (czyli typowych kolumn do domu). Podpinając więcej przeciążasz wzmacniacz, co powoduje znaczne skorcenie żywotności stopnia mocy, lub nawet jego uszkodzenie!

Waty nie dają basu! Głośniki mają oprócz mocy coś takiego jak parametry TS. Dzięki nim można dobrać typ obudowy i jej parametry (objętość, wymiary tunelu b-r). Jak robisz kolumne na pałę, albo wymieniasz głośniki basowe sugerując się jedynie watami to nie dziwota że nie masz basu.
    Podaj firmę / model głośników basowych jakie wsadziłeś do tych tonsili. Może wystarczy zniemić obudowę żeby pojawił się upragniony bas. Najprawdopodobniej jednak będziesz musiał zbudować / kupić nowe PORZĄDNE kolumny.
    Napisz na priv, to może szybciej ten temat pójdzie do przodu.

Co do przedwzmacnaicza Sharpa, to też nie tędy droga. Jedyne usprawnienie jakie on może wnieść do systemu to znaczne elektroniczne podbicie basów, a przy słabych kolumnach nie daje to dobrego efektu. Nie wspominając o przeciążeniu jakie musi wtedy znosić końcówka mocy, a ten Sharp znowu tak potężny nie jest 2x120W @8 Ohm

0
  • #16 15 Sty 2008 19:40
    Elektrostepa
    Poziom 12  

mam podobne sprzęciwo i w transformatorze na wyjściu jest kilkanaście woltów dajesz mostek prostowniczy i wentylator 50w :D

A co do użytkownika M@rek kolego to jest dobry sprzęt jak sie dobieże odpowiednie kolumny:/

0
  • #17 15 Sty 2008 23:13
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 23 Sty 2008 23:03
    krzycho1987
    Poziom 9  

Potrzebuje napędzić końcówką sharp 7700 półmetek na niewielkiej sali na 4 głośnikach podpiętych po 2 na jedno gniazdo sala wielkości 10m na 5m jak lepiej je podpiąć szeregowo czy równolegle??? Czy końcówka nie pójdzie z dymem na takiej imprezie gdzie będzie musiała iść przez około 10 godzin??? Proszę o rade jak najlepiej podpiąć te kolumny 2 pary Altusy 140 i 2 pary kolumn z głośnikami jeden o mocy około 500 wat głośnik dibeisi ale to jest Rms i jeszcze jedna też z głośnikiem Dibeisi 200 wat .. Proszę o pilne rady gdyż impreza już w sobotę.:DAha jeszcze chciałem zapytać czy cewkę w głośniku można dopuścić do zagrzania???

Z góry dziękuje za rady pozdrawiam

0
  • #19 25 Sty 2008 21:13
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 25 Sty 2008 22:37
    krzycho1987
    Poziom 9  

Tylko jeśli je połącze szeregowo to będę miał na wyjściu 16 ohm na jednym i na 2 .Bo chce podłączyć 4 kolumny Wziołem 2 wzmacniacz pojadę na 2 wzmacniacze tylko teraz pytanie czy nie spale tych altusów pod końcówką ?? po 1 głośniku do kanału wyjściowego. ??? Głownie teraz zastanawia mnie fakt czy jeśli na końcówce pójdą same altusy czy sie nie spalą ? :cry: sprzęt pójdzie dość długo bez odpoczynku i głośno. a przy okazji zapytam jaka jest rzeczywista moc końcówki na jeden głośnik czy cały jeden kanał?? Szczerze mówiąc jestem laikiem w tych sprawach więc zwracam sie do was z pomocą impreza już jutro :D..:!::!::!::cry:

Nie rozumię tego symbolu: 8R
    "Jeśli kolumny będą miały nie mniej niż 8R to spokojnie może napędzać "

0
  • #21 27 Sty 2008 11:36
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 27 Mar 2008 21:22
    Elektrostepa
    Poziom 12  

Ja robiłem to na wyjściu w transformatorze w dole jest koło 12v stałego..
    z tego na przekaźnik i po zasilaczu:D.Tak samo ciągniesz z polaryzacją na inny transformator najlepiej 15v~ i wtedy masz pełen rozkład mocy i na przekaźnik i na chłodzenie. Zalecam jeden porządny 30w wentylator ale to zależy jaki masz radiator bo ta firma wstawia przeróżne...:D

0
  • #23 27 Mar 2008 21:41
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 28 Mar 2008 08:18
    bogunio
    Poziom 24  

Elektrostepa napisał:
    Zalecam jeden porządny 30w wentylator ale to zależy jaki masz radiator bo ta firma wstawia przeróżne...:D

30- watowy wentylator!? Po co, skoro wystarczające jest chłodzenie pasywne! Wystarczy jakiś wiatrak od zasilacza ATX o średnicy 8 -12 cm zasilany wtyczkowym zasilaczem 12V/500mA, niech w miarę możliwości dmucha na żebra radiatorów. Przecież to jest doraźne - na jedną imprezę.

0
  • #25 28 Mar 2008 15:37
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #26 28 Mar 2008 17:38
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów