Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha AX-497 - przełącznik impedancji

12 Sep 2007 13:58 2386 4
  • Level 10  
    Temat zakładam ponieważ chcę się upewnić czy postępuję właściwie z moim sprzętem. Z tyłu wzmacniacza jest przełącznik impedancji.
    Przesunięcie w prawo -
    Jeżeli użyty ma być zestaw głośników (A lub B), to przed włączeniem urządzenia należy ustawić impedancję na 6 Ω lub wyższą.

Jeżeli użyte mają być dwa zestawy głośników (A i B), należy ustawić impedancję na 12 Ω lub wyższą.

Przesunięcie w lewo -
    Jeżeli użyty ma być zestaw (A lub B), to przed włączeniem zasilania w urządzeniu należy ustawić impedancję na 4 Ω lub wyższą.

Jeżeli użyte mają być dwa zestawy głośników (A i B), to przed włączeniem zasilania należy ustawić impedancję na 8 Ω lub wyższą

Ten przełącznik ustawiłam po prawej stronie. Mam kolumny 8 Ω podłączone do wyjścia A.
    Chciałabym jeszcze dodać drugą parę. Na tylnich ściankach tych drugich kolumn pisze 4-8 Ω
    Czy muszę zmieniać położenie przełącznika we wzmacniaczu?

Pzdr
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 38  
    Skoro pisze 4-8R znaczy to że mają właśnie 4R. Przy takiej konfiguracji nie można łączyć zestawów gdyż R wypadkowe wyniesie ok 3,2R. Jeżeli mają być używane dwie pary jednocześnie należy uzbroić się w dwie pary kolumn 8R :).
  • Level 10  
    Rozumiem. Jeszcze jedno.
    W takim razie kiedy podłączę dwie pary kolumn mających 8 Ω muszę przestawiać przełącznik? (szczegóły w pierwszym poście)

Pzdr
  • Level 38  
    Jeżeli chcesz podłaczyć dwie pary kolumn po 8R wtedy ich wypadkowa to ok 4R. Przełącznik musi być w lewej pozycji.
  • Level 10  
    Tak też myślałam ale wolałam się upewnić. Dzięki :)

Pzdr