Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowiedz impulsowa glosnika. ("impuls")

łuki88 12 Wrz 2007 20:35 1658 2
  • #1 12 Wrz 2007 20:35
    łuki88
    Poziom 24  

Witam. Mam takie pytanko bo nie do konca kojarze co jest co a mianowicie co to jest impuls, odpowiedz impulsowa itp? Moze wiem co to jest ale nie jestem pewien dlatego pytam :) Jak sie objawia, kiedy wystepuje. jakie sa jego rodzaje itp. Dzieki i pozdr.

0 2
  • #2 13 Wrz 2007 09:07
    robson24-78
    Poziom 19  

Jak by Ci to... Odpowiedź impulsowa to... no właśnie - odpowiedź na impuls... ;)
    Podajesz na głośnik sygnał w postaci impulsu i patrzysz jak głośnik reaguje na ten impuls (jak go przenosi)... A może reagować różnie, w zależności od jakości głośnika oraz obudowy - albo szybko albo wolniej, albo zupełnie wolno... W praktyce znaczy to tyle - puszczasz technorąbankę ze stukającym szybko basem i... głośnik albo sobie z tym radzi (słyszysz szybko stukający bas), albo nie radzi (szybko stukający bas zamienia się w coś bezkształtnie dudniącego)...
    Nie wiem czy te wypociny w czymś Ci pomogą, a jeśli mój opis jest niezgodny z teorią, ktoś mnie napewno poprawi albo skrytykuje ;)

0
  • #3 13 Wrz 2007 16:12
    łuki88
    Poziom 24  

A wiesz ze chyba nawet pomogly :) Ja co nieco wiedzialem a Ty mi to do konca rozjasniles i juz wiem dokladnie o co chodzi a bynajmniej tak mi sie wydaje :D Ale czekam na dalsze odpowiedzi moze jeszcze sie czegos dowiem.

0