Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skystar2 i GForce 6600 GT - problem z wyjściem TV-OUT

tooomek77 12 Wrz 2007 20:58 1733 8
  • #1 12 Wrz 2007 20:58
    tooomek77
    Poziom 14  

Problem jest następujący. Używam karty sat. Skystar 2 do odbierania programów satelitarnych, na telewizorze moge oglądać obraz z tej karty poprzez wyjście tv-out na karcie graficznej GF 6600 GT. Ustawiłem sobie we właściwościach NView video pełnoekranowe na drugim ekranie, w moim przypadku jest to telewizor. Mogę dzięki temu oglądać TV SAT i jednocześnie używać np. eksplorera lub innych programów. Nie mogę jednak włączyć aplikacji 3D, np gry, bo wtedy automatycznie telewizor przełącza się na grę. Czy jest możliwość aby na monitorze była gra, a na telewizorze obraz ze Skystar 2 ?

0 8
  • #2 13 Wrz 2007 11:01
    rafaldz85
    Poziom 10  

Niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ jak odpalasz gre to automatycznie system to robi. Możesz podzilić sobie pulpit zrobic i wtedy w okienkach ogladać tv i uruchamiać grę również w trybie okienkowym.

0
  • #3 13 Wrz 2007 15:09
    tooomek77
    Poziom 14  

Wydaje mi się, że problem tkwi w DirectX tzn. w Direct Show. Nie mogą pracować chyba dwie aplikacje korzystające jednocześnie z tych samych bibliotek DirectX...

0
  • #5 13 Wrz 2007 23:35
    220504
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 25 Gru 2007 18:33
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam. Co prawda problem mam trochę z "innej beczki", ale nie chcę Tworzyć nowego tematu, bo najwyraźniej koledzy mogą mi tutaj też pomóc. Mam kartę GF 6800GS i chcę móc wyświetlać obraz z niej na telewizorze. Problem polega na tym, że z kabelek, który był dołączony do karty ma z jednej strony wtyczkę "VIVO", którą podłączam do karty, a z drugiej 3 chinch'e. Maja one kolory: niebieski, czerwony i zielony (Taki jak tutaj po prawej). Kombinowałem już na wszystkie sposoby i żaden z nich po podłączeniu do TV nie wyświetla obrazu na telewizorze. Oczywiście podłączałem na TV do odpowiedniego gniazdka i w trybie "AV". Proszę o pomoc w stwierdzeniu co mogę robić nie tak.
    Pozdrawiam
    Holcer

0
  • #7 25 Gru 2007 18:39
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

3 Kolory kabli są odpowiedzialne za sygnał RGB . Ale aby uaktywnić w TV odbiór tymi kabelkami , należy jeszcze wymusić na eurozłączu TV tą opcje wysyłając napięcie 5-12V na odpowiedni Pin .

Jak zapewne zauważyłeś prócz kabli RGB jest jeszcze wyjście S-VHS , i to nim wystarczy podpiąć się do TV .

0
  • #8 25 Gru 2007 18:55
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

DriverMSG napisał:
    3 Kolory kabli są odpowiedzialne za sygnał RGB . Ale aby uaktywnić w TV odbiór tymi kabelkami , należy jeszcze wymusić na eurozłączu TV tą opcje wysyłając napięcie 5-12V na odpowiedni Pin .

Jak zapewne zauważyłeś prócz kabli RGB jest jeszcze wyjście S-VHS , i to nim wystarczy podpiąć się do TV .

Tak, tak - zauważyłem, ale wszędzie piszą o chinch'ach, więc dlatego się na nich skupiłem :D. Czyli jak rozumiem - nie ma co kombinować z podłączaniem tego przez chinch'e :?. Nie mam w TV wejścia na złącze S-VHS - tylko EURO i chinch. Są przejściówki z S-VHS na chinch'a? Może da się po prostu "rozbebeszyć" tą końcówkę i do niej podpiąć tego chinch'a, który pójdzie do TV?
    Pozdrawiam
    Holcer

0
  • #9 25 Gru 2007 19:02
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Obraz powinieneś uzyskać podpinając tylko masę i sygnał Video z karty graficznej do gniazda scart w TV, pod pin 20 podłączysz sygnał video , a masę do pin 18
    Do tego celu możesz wykorzystać dowolny kabel ekranowany. Schematy znajdziesz na google i tu na forum.

0