Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Panasonic NV-HD680 - zablokowany mechanizm

12 Wrz 2007 21:32 1662 7
  • Poziom 14  
    Przy cofaniu taśmy zablokował się mechanizm. Kaseta nie chciała wyjść i o ile pamiętam wyskoczył F06. Sprzęt stosunkowo młody(za młody) lecz naprawa podobno bardzo nieopłacalna. Prawda?
  • Poziom 40  
    Czemu nieopłacalna?
    Odblokowanie mechanizmu to tylko kwestia czasu ale trzeba sie na tym znać.
    Nie jest to nic trudnego.
    Trudno może być tylko gdy się mechanizm przestawi i będzie go trzeba złożyć według znaczników na chassis.
  • Serwisant
    Jakie chassis?Sprawdz Z czy K?
  • Poziom 14  
    Chassis Z. Jak usłyszałem w serwisie ile mogą kosztować części przy takim błędzie to mnie szczena opadła. Później powiem ile. Dzwoniłem w sprawie części do NV-J35(DN2170) i zapytałem o HD. Dzięki za Wasz odzew.
  • Poziom 40  
    To jest podstawowa naprawa mechanizmu i nie będzie kosztowała drogo.
    Bo moim zdaniem nic tam nie masz uszkodzonego tylko masz jedynie zablokowany mechanizm.
    Z tym problemem przy odrobinie wiedzy w naprawie magnetowidów powinieneś sobie spokojnie poradzić.

Dodano po 32 [sekundy]:

Ale napisz z ciekawości ile zaśpiewał Ci serwis.
  • Poziom 14  
    Sugerowana cena to ponad 2000 zł !!! Ja jeszcze dokładnie sprawdzę zachowanie, bo sprzęt leżał kilka miesięcy, ale chyba jest tak, że taśma chodzi, lecz jest śnieg(brak wizji i fonii) na ekranie TV i chyba gniecie taśmę po prawej stronie od bębna. To co zauważyłem wtedy po zdjęciu obudowy to zespół czyszczący głowice był dociśnięty do bębna. Zastanawia mnie czy rolka czyszcząca nie zniszczyła głowic. Dlaczego na początku nie pisałem szczegółowo? Dlatego, że błąd jest charakterystyczny. Chciałem uzyskać jakieś wstępne opinie i skonfrontować z tym co powiedziano mnie w firmowym serwisie. Do naprawy podchodzę ostrożnie jak do jajka, bo sprzęt był drogi i nie chcę się utopić. Za 2000 zł to dzisiaj chyba nawet magnetowidu nie ma, bo ceny spadły i sprzęt odchodzi do lamusa. Szukałem np. głowic po firmach internetowych lecz nawet tego nie mają więc tym bardziej innych części też mogę nie dostać.
  • Poziom 40  
    Przecierz kolego to jest podstawowy magnetowid z którego naprawą nie powinieneś mieć problemów.
    Wyczyść dobrze głowicę a jak to nie pomoże to wymień elki po wtórnej stronie przetwornicy oraz sprawź czy nie straciły pojemności kondensatory we wzmacniaczu sygnału głowic.

Przeniosłem z działu VCR VCP DVD DVIX (ob)
  • Poziom 14  
    Głowice czyszczone wielokrotnie, ale sprzęt czym sam się zdziwiłem miał już 8 lat jak padł. Na Panasonica za takie pieniądze to i tak za mało. Nie był zajeżdżony jak te na początku lat 90-tych.