Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie zewnętrznych pamięci eeprom

Jeszo 13 Wrz 2007 10:37 1733 2
 • #1 13 Wrz 2007 10:37
  Jeszo
  Poziom 9  

  Witam! Mam takie pytanie jaki potrzebny jest program i programator do zaprogramowania zewnętrznej pamięci eeprom (np.24C02), żeby potem można było odczytać z niej dane np.tekst i wysłać go na wyświetlacz, czy potrzebny jest jakiś specjalny zapis tych danych do pamięci (jakaś struktura zapisu, tego co chcę tam umieścić i potem odczytać?) proszę o odpowiedzi z góry dziękuje :D Pozdrawiam

  0 2
 • #3 13 Wrz 2007 12:12
  r2d2004
  Poziom 31  

  Witam!

  Tak jak podał kolega wyżej -SZUKAĆ na "elce" - jest na ten temat dużo. Zajrzyj do działu zwiazanego z programowaniem mikrosterowników.
  Odpowiem krótko, żeby "naświetlić" Ci zagadnienie. Sam w sobie układ pamieci szeregowej EEPROM np. 24C02 jest bezużytecznym "klockiem", jesli nie podepnie się go do mikroprocesora. Całą obsługe tej pamięci - w tym przypadku obsługa szyny I2C - realizuje odpowiednie oprogramowanie zaimplementowane w jakimś mikroprocesorze (trzeba takie oprogramowanie po prostu napisać, lub skrzystać z "gotowców") do którego ta pamięć jest podpięta. Niektóre procesory mają hardware'ową obsługę szyny I2C i wtedy łatwiej jest napisać potrzebne nam procedury zapisu i odczytu teh pamięci. Parafrazując znane przysłowie, można powiedzieć tak, że: " z samej pamięci bicza nie ukręcisz" ;-)

  Pozdrawiam

  0