Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr CN38130 -problem przy uruchamianiu

13 Wrz 2007 14:23 1493 2
  • Poziom 12  
    Mam nową lodówkę CN38130. Po włączeniu zasilania i włączeniu lodówka uruchamia się i chłodzi. Po jej wyłączeniu i ponownym włączeniu sprężarka nie uruchamia się. Słychać tylko buczenie, po chwili cisza i znowu buczenie, i tak na przemian. Jej obudowa (sprężarki) po kilku minutach nagrzewa się (robi się gorąca). Po odczekaniu kilku/kilkunastu minut i ponownym włączeniu startuje poprawnie.
    Sytuacja wygląda tak samo przy chwilowym zaniku zasilania (to się zawsze może zdarzyć) - po powrocie zasilania znowu tylko buczenie.
    Profilaktycznie wyłączam urządzenie więc nie wiem co będzie dalej, ale to nagrzewanie przy niekręceniu silnika jest jak dla mnie podejrzane.
    Czy lodówka może być uszkodzona?
  • Specjalista AGD
    takie zabawy moga sie zakończyc uszkodzeniem sprezarki>>>przy normalnej pracy spręzarka załączy się dopiero po rozszronieniu parownika >>>czyli cisnienie w układzie ulegnie wyrównaniu i sprezarka ruszy swobodnie
  • Poziom 12  
    Też mi się tak wydaje, ale co będzie gdy w momencie chłodzenia nastąpi zanik zasilania. Przy awariach energetycznych zdarzają się kilkakrotne wyłączenia. Np. jeden długi zanik a potem kilka prób powrotu. Czy w takich przypadkach lodówki miały by się uszkadzać?