Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus ,problem przez głupotę

13 Sep 2007 17:21 4341 3
  • Level 2  
    Witam mam pytanie do kolegów , mianowicie chodzi mi o to gdy podłanczałem drugi akumulator bo stary mi padł do swojej foczki zamieniłem klemy plusową z minusową ( głupota niezna granic :/) od tamtej pory niechce zapalić mi samochód czy robiąc takie zwarcie mogłem rozwalić ECu oraz sterownik pompy wtryskowej czy też jakieś przekazniki ?? Dodam tylko że udało mi się znalezc jeden przepalony bezpiecznik od radia reszta jest w pożądku , aha kierunkowskazy też niedziałają coś tylko pipczy przy włączniku od kierunków gdzie szukać w fordzie focusie przerywacza kierunkowskazów ?? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi trochę krępowałem sie pisac o swoim wyczynie no cóż ale bezmyślnośc potęguje ;) może przestrzegę kogoś przed takimi kombinacjami !!
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 10  
    Za kierunkowskazy jest odpowiedzialny GEM modul komfortu.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 2  
    Czy bez profesjalnego zakładu naprawczego wymiana takiego modułu niejest możliwa?
  • Level 33  
    W starszych do 08-2001 focusach nie było gemu :) za schowkiem jest taki mały modlik czasowy-CTM (w tym samym miejscu co później gem) ;) Mogłeś uszkodzić ECU. Co sie dzieje z diodą przy zegarku? Jeżeli jest gem to sprzedawany jest 1 moduł do wszystkich pojazdów potem się go programuje. Są dwa sposoby albo na kompie spod palca wprowadzasz wszystkie dane albo komp czyta sobie stary moduł i sam programuje nowy.