Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1,4MPI - kontrolka AirBag...

13 Wrz 2007 18:25 8605 7
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem ze świecącą się kontrolką od poduszek powietrznych. Podłączyłem pod Vag-a i skasowałem błąd, kontrolka gaśnie na chwile i zapala się ponownie sygnalizując ten sam błąd! Nie wiem co mam zrobić? Komunikat to uszkodzenie sterownika od poduszek. Czy istnieje możliwość, że przy jeżdżeniu z zapaloną tą kontrolką mogą wystrzelić poduszki samoczynnie?

Proszę o pomoc w tej sprawie i z góry od razu dziękuję!

P.S.
    Czytałem w poprzednich postach o tej kontrolce, jednak było to zawsze coś o tym ale nie dokładnie to więc stąd moja prośba o pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    elektrit napisał:
    błąd 65535 lubi się pojawiać gdy zbyt podopnie i bez zastanowienia decydujemy się na diagnozę układu SRS którego diagnozować nie trzeba.

dotyczy bodajże roczników 2000-2001 później wkładali już inne sterowniki pozbawione tego feleru
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za pomoc, teraz muszę poszukać ile dany sensor kosztuje i go wymienić. Bodajże znajduje się gdzieś głęboko pod radiem - tak gdzieś wyczytałem - Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to proszę aby podzielił się tym ze mną.
    Pozdrawiam i dziękuję.
  • Poziom 14  
    sterownik airbagu znajduje się w przedniej części tunelu środkowego
  • Poziom 9  
    Czy nie da sie obejść tego sterownika? Przez jego błąd nie działa mi wspomaganie.
  • Poziom 39  
    dawidkwiat4 napisał:
    Czy nie da sie obejść tego sterownika? Przez jego błąd nie działa mi wspomaganie.
    Kto ci tak powiedział?
  • Poziom 9  
    Da się obejść ten sterownik można go poprostu odłaczyć i wspomaganie po wykasowaniu tego błędu:

Address 44: Steering Assist
    Controller: 6Q0 423 156 M
    Component: LenkhilfeTRW V210
    Coding: 00110
    Shop #: WSC 00000
    1 Fault Found:
    01656 - Crash Signal
    35-00 - -

zaczyna dalej normalnie działać.
    Teraz tylko znaleść tzn kupić odpowiedni zamiennik i wszystko wróci do normy.

Gorąco pozdrawiam :-)