Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch Maxx WFL1600

brodinek 13 Sep 2007 19:48 3940 5
Bosch Black Friday
 • #1
  brodinek
  Level 10  
  Z dolnej części tj. Ascoll Art. 290408 Mod50 230V wyjąłem dwie monety które wcześniej wyłamały jedną z czterech łopatek na pompie nie wiem czy można to tak zostawić . Po podłączeniu do prądu element działa . Poza tym w dalszej części siedział kluczyk w gumowym przewodzie z białą plastikową kulą wszystko wyczyściłem i złożyłem . Po tej operacji pralka jak nie pobierała wody tak dalej nie pobiera. Czy wypuszcza nie wiem bo nic do niej nie wlewałem . Czy jest jakiś sposób na zmierzeniu miernikiem lub coś w tym sensie i sprawdzenie który element jest wadliwy. Jak to zrobić ?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Bosch Black Friday
 • #2
  bolczyk13
  Level 18  
  Podłącz bezpośrednio 230V na styki silniczka pompy i wtedy sprawdzisz czy jest dobry. Jeżeli pralka nie pobiera wody to prawdopodobnie padł ten silniczek i jest do wymiany.
  pozdrawiam
 • Bosch Black Friday
 • #3
  brodinek
  Level 10  
  Silniczek działa i dalej nie pobiera wody :(
  A może jakaś inna podpowiedź .
 • Helpful post
  #4
  postrzepiony
  Home appliances specialist
  A blokuje drzwi ? Jak nie zablokuje to nie pobierze wody. Wtedy blokada do wymiany. Jeśli blokuje to zanieczyszczony układ hydrostatu, i pralka "myśli", że woda jest w środku, ale w takim wypadku powinna przed każdym praniem włączyć na chwilę pompę, a to słychać. Wlej michą wodę do środka, choćby kilka litrów i ustaw na wirownie lub wypompowanie, bedziesz wiedział czy pompa działa. Pozdrawiam.
 • #5
  jarekpłock
  Level 14  
  Kolego zobacz a może poprostu na elektrozawór nie dochodzi napiecie bo żeby pompa miała co wylewać musi pobrać wode, a pompe proponuje wymienic na nowa.
 • #6
  brodinek
  Level 10  
  POSTRZEPIONY _ Miałeś rację z tym wlaniem wody.
  Okazało się że pompa pracuje, ładnie wypuściła całą wodę ,
  a przy okazji chyba cudownie się przy tym naprawiła bo zaczeła pobierac wodę i wszystko działa :). Co do zamka drzwi działał poprawnie nawet przed zalaniem ją wodą.
  Z góry dzięki za wszystko .