Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx WFL1600

13 Wrz 2007 19:48 3775 5
  • Poziom 10  
    Z dolnej części tj. Ascoll Art. 290408 Mod50 230V wyjąłem dwie monety które wcześniej wyłamały jedną z czterech łopatek na pompie nie wiem czy można to tak zostawić . Po podłączeniu do prądu element działa . Poza tym w dalszej części siedział kluczyk w gumowym przewodzie z białą plastikową kulą wszystko wyczyściłem i złożyłem . Po tej operacji pralka jak nie pobierała wody tak dalej nie pobiera. Czy wypuszcza nie wiem bo nic do niej nie wlewałem . Czy jest jakiś sposób na zmierzeniu miernikiem lub coś w tym sensie i sprawdzenie który element jest wadliwy. Jak to zrobić ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Podłącz bezpośrednio 230V na styki silniczka pompy i wtedy sprawdzisz czy jest dobry. Jeżeli pralka nie pobiera wody to prawdopodobnie padł ten silniczek i jest do wymiany.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Silniczek działa i dalej nie pobiera wody :(
    A może jakaś inna podpowiedź .
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    A blokuje drzwi ? Jak nie zablokuje to nie pobierze wody. Wtedy blokada do wymiany. Jeśli blokuje to zanieczyszczony układ hydrostatu, i pralka "myśli", że woda jest w środku, ale w takim wypadku powinna przed każdym praniem włączyć na chwilę pompę, a to słychać. Wlej michą wodę do środka, choćby kilka litrów i ustaw na wirownie lub wypompowanie, bedziesz wiedział czy pompa działa. Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Kolego zobacz a może poprostu na elektrozawór nie dochodzi napiecie bo żeby pompa miała co wylewać musi pobrać wode, a pompe proponuje wymienic na nowa.
  • Poziom 10  
    POSTRZEPIONY _ Miałeś rację z tym wlaniem wody.
    Okazało się że pompa pracuje, ładnie wypuściła całą wodę ,
    a przy okazji chyba cudownie się przy tym naprawiła bo zaczeła pobierac wodę i wszystko działa :). Co do zamka drzwi działał poprawnie nawet przed zalaniem ją wodą.
    Z góry dzięki za wszystko .