Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Nike Mini - nie grzeje wody sanitarnej

13 Wrz 2007 20:46 10541 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam piec dwufunkcyjny, jak w temacie wątku. Od kilku dni po około 10-cio dniowej przerwie w działąniu piec nie podgrzewa mi wody sanitarnej. Ogrzewanie działa bez problemu. Reaguje na ustawienia sterownika (termostatu). Ale ciepłej wody - niet. Muszę tak w sterowniku ustawić temperaturę, by piec załączył się na ogrzewanie i dopiero wtedy mam ciepłą wodę sanitarną. Ale nie będę się tak przecież cały czas bawił. Piec był instalowany w okolicach 1999-2000 roku. Wcześniej, przed tą przerwą w działaniu wszystko było ok. Był 3 miesiące temu serwisant, który przeprowadził oględziny pieca i nic nie stwierdził (konserwacja raz do roku, jak nakazuje instrukcja). A tu nagle po powrocie z wakacji włączam piec i brak ciepłej wody. Cała instalacja jest odpowietrzona, ciśnienie prrawidłowe - 1,2 bara. Co może być nie tak?
  • Poziom 10  
    Witam jestem serwisantem immergas jak potrzebujesz konsultacji to zadzwoń 502649582
  • Poziom 12  
    Ostatnio usuwałem taką usterkę w w/w kotle - uszkodzonym/niesprawnym okazał się zawór trójdrożny, który nie ma elektrycznego siłownika sterującego, ale zespół wodny z gumową membraną i to właśnie tu w zespole wodnym tkwił problem - zacierała się iglica (przyczyna: osadzający się kamień) i sparciala membrana. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystkiego kocioł chodzi jak nowy. POZDRAWIAM!
  • Poziom 2  
    A czy można to zrobić samodzielnie? Czy lepiej, by fachowiec się tym zajął. Jaka jest mniej więcej cena tego zaworu? Jak zajrzałem do pieca, to właśnie na nim jest jakiś wilgotno-zielony osad.
  • Poziom 2  
    No i cud nastał. Dzisiaj po raz kolejny spuściłem nieco wody z grzejników. Wcześniej na zimę podpompowałem do ok. 1,8 bara i tak działało sobie przez powiedzmy listopad-luty. Później w miarę ocieplania się pogody, woda się zaczęła rozszerzać w grzejnikach (chyba...) i ciśnienie samoistnie wzrastało. Co jakiś czas musiałem upuszczać, bo dochodziło już nawet do 2,7 bara. Dziś znów spuściłem nieco wody w granicę 1,3 bara i o dziwo - po wyłączeniu i ogrzewania i wyłączeniu grzania na sterowniku z kranów poleciała ciepła woda!!! Po kilku miesiącach zastoju piec sam się naprawił!!! Resetowałem go wielokrotnie, w trakcie lecenia ciepłej wody z kranów wyłączałem piec i woda odpowiednio reagowała - stawała się zimna. Później go znów włączałem i leciała ciepła.

Pytanko - jak to się stało, że się samo naprawiło??? Dlaczego? Bo tego nie rozumiem.

Dodam jeszcze, że gdy otworzę krany na ciepłą wodę, to piec zaskakuje za 3-4-tym razem. Nie od razu. Ale być może przez to, że woda od razu leci nieco ciepła (być może od kilkunastu moich prób jest jeszcze utrzymywana w rurach woda o określonej dodatniej temperaturze i nie ma potrzeby, by piec ją podgrzewał od razu po otwarciu kranu). Sprawdzę, czy zaskoczy od razu za kilka godzin.

Czy mimo samoistnej naprawy konieczne jest, by sprawdził to u mnie serwisant? Taka wizyta nieco kosztuje...:(
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Hej. Nie ma samoistnej naprawy :) Może po wyłączeniu ogrzewania coś się poprawiło ale raczej jest to przypadek, cisza przed burzą i znowu padnie. Lepiej od razu umów się z serwisantem niech teraz kiedy jest ciepło zrobi Ci piec niż jesienią kiedy jest sezon. Rozbieranie zaworu trójdrogowego i wymiana elementów to niestety przykra sprawa i nie sądzę abyś sam dał radę to zrobić. Powodzenia Adam