Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pieknie wykonany wzmacniacz lampowy.

16 Lis 2003 19:27 5632 9
  • Poziom 10  
    Dla zainteresowanycz zaloczam schemat pare foto i opis (po niemiecku)
    wzmacniacza lampowego !
    Załączniki:
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 11  
    Witam :-)

Bardzo fajnie że można coś obejrzeć, ale mam małą prośbę, ze względu na małą ilość punktów nie mogę zobaczyć ani jednego, ani drugiego wzmacniacza, czy nie mógłbyś (-aś) przesłać mnie tych plików na emilka ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję
    Piotr

ps. p.nowak(malpa)jim-satnet.pl
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 2  
    Żeczywiscie bardzoladny tylko szkoda ze text po niemiecku :( gdyby to chociaz po angielsku... Nie mam pomyslu jak w metalu taką obrobkę zrobic? to chyba nie aluminium? :roll:
  • Poziom 27  
    Rzeczywiście piękna robota. Scianki prawdopodobnie miedziane pokryte galwanicznie(chyba) złotem.
  • Poziom 10  
    Obudowa wykonana jest z mosiadzu , szlifowana recznie papierem wodnym , i na sam koniec oklejona folia ochronna !!!
  • Poziom 11  
    seba_kasia , dzięki za emilka , ładne cacko .

pozdrawiam
    Obelix
  • Poziom 20  
    Piękna robota, chętnie sam bym coś takiego se zrobił tylko te transformatory na wyjściu mnie odstraszają, zgroza. Szkoda, że niema zdjecia przy żarzących się lampkach.

Wiem, że Tlanslatory nie tłumaczą za dobrze ale postanowiłem to tu jednak wkleić.

"Zgodne do antecedencje tego projektu:
    Do 70er- przyjaciel przynosił w latach mnie stary wzmacniacz lampowy stereofoniczny znaczka tria -Kenwood. Sprzęt był uszkodzony i stał chyba już etliche lata w wilgotnej piwnicy. Całe podwozie było przez to i oprawa blachy stalowej rdzewieje bardzo mocno. Wszystkie kable i druty przyłączenia części budowy jak tylko kontakty przełączniki obrotowe były utlenione i prawie wszystkie kondensatory aufgequollen. Nadto oprawa verbeult była i rozdrapuje. Mieliby do wiele udziałów więc wymienia stać muszą, tak że stan oryginała może miał dosięgnąć już nie .
    Więc postanawiałem się , oni jeszcze przydatne udziały, wybuduje mianowicie transformatory i ponownie używa dla nowego wzmacniacza. Ale do tam jeszcze pewien czas powinien mijać, ponieważ miał dopiero 1988 mnie realizować czas ten projekt. Do tam byli także transformatorami znowu właściwy suszy i nic stało użyciu znowu wiele w tym drogi. I jak widzi się , pozostał z tego także coś piękne, lub?
    Przecież teraz do szczegółów:
    Podwozie jest wykonany z 2mm silnej blasze mosiężnej. Oblepiłem do tego najpierw blachę na stroną (późniejszą powierzchownością) z folią obronną, aby uniknąć, że przychodzą przy opracowaniu zadrapnięcie do materiału. Wszystkie wiercenia stały się potem i pracuje wycięcie do blachy i zagina po tym bocznice. Aby zgiąć móc blachę lepszy i dostawać mniejszy promień Biege, piłowałem jakiś blachę wzdłuż krawędzi Biege na strona odwrotna póki na moc materiał od 0,5mm.
    Napełniać za rogiem , lutowałem jakiś tu pręty ciosać czwórki. Podwozie stało się po pracach lutujących od ręki z papierem ściernym od rozmaitego genu teraz granulować, do Körnung od 1000 mokry wyszlifowany i opracowuje po tym z pastą podmajstra.
    Gałki (głośności i gotówki regułowy Loudness) jak tylko Ein/Aus-guziki i stopy są kręcone z mosiądza materiału pełnego . Jest wklejony odpowiednio do formy jako pochodnię kontroli żółtą LED wyszlifowany płaski do frontu.
    Kubki -Elkos są zaopatrzone w przebranie, które wykonane są z mosiądza materiału trzcinowego z na wiekiem. Zaopatrzyłem nich gdy wczesnych nagich transformatory również w przebranie z blachy mosiężnej. Miałby zostawią jedynie mnie istniejące pokrycie transformatora w zakładzie galwanizującym chromują.
    Chromuje dlaczego? Rury mają tu od natury czapki "srebrne czapki" i te tworzy razem z pokrycie transformatorem piękny kontrast do mosiądza.
    Blacha denna składa się z 3mm silnej blasze mosiężnej i jest zaopatrzona w dziury wentylacji. Jest zaśrubować na rogach z podwoziem. Są lutowany jakiś do tego w rogach od wewnątrz kawałkami ciosać czwórki z wierceniami gwintem.
    Do połączenia:
    Zanim mam stary wzmacniacz "oskubuje z płatków", przekształciłem schemat połączeń w oparciu o część budowy i prowadzenie przesyłowy. Przejąłem połączenie w ważnym z oryginała. Tu nowy wzmacniacz lecz pokryty był dla czystego zakładu kompaktowego , opuszaczać nich jeszcze pierwotny istniejący wstępny etap, i funduje dodatkowo gotówkę regułowy Loudness. Patrzałem od Loudness- połączenie od YAMAHA- wzmacniacza. Do tego zamówiłem w potencjometrze specjalnym sobie jako część zapasową przy YAMAHA. Poza tym zmieniłem to zasilaczowi. Do tego mam w impulsach różnego HI- wzmacniacz- wnioskujeprojektom z czasopism fachowych elektroniki . 250 kOhm trymer wrzeciona między Loudness- regulatorem i regulatory głośności służą do ustawienia symetrii oboje kanałów.
    Przecież teraz wystarczająco długa przedmowa, kilka obrazy są tu od pięknego udziału:"
    Jak już wspomina odniosłem się czasowi jego Poti nad serwisem części zapasowej od YAMAHA w Düsseldorf. Czy oni są tu jednakże dzisiaj jeszcze osiadli, nie wiem. Połączenia i Poti pochodzą z YAMAHA- wzmacniacza AX-500.
    Dokładne oznaczenie zamawiające dźwięczy: PPTENTIOMETER 300KX2 AX-500SB
    Jeszcze następujący numer był pod kodem barowym opakowaniem oryginałem: *VC297400*
    Zmierzyłem to właśnie. Wbrew nadrukowi 300 kOhm, mogę mierzyć jednakże tylko wartość od 230 KOhm. Poti jest ujemnie logarytmiczne i oni napoczynać leży przy 70 kOhm od uderzenia prawicowego.
    miara następujący funkcjonuje gotówkę regułowy Loudness:
    Loudness jest przy uderzeniu prawicowym Potis bezskuteczna. Kręci się Poti w kierunku uderzeniu na lewo, Loudness stanie się wzrastająco skuteczna i głośność sygnałowa zdejmuje. Uderzenie na lewo jest z na wzmacniaczem oryginałem -40 dB znaczy.
    U przy wysyłam jeszcze zdjęcie od udziału i schemat połączeń."

:)

"
  • Poziom 10  
    Malo po polsku ale prawie sie zgadza, dla zainteresowanych zalaczylem jeszcze jedno cacko na tym forum "lampowy cd pleyer" , troche moim zdaniem pracochlonne do wykonannia i moze nie tak proste ,ale oko mozna nacieszyc ???
  • Poziom 14  
    Witam!
    Podaj link na stronę z której ściągnąłeś ten piękny wzmacniacz.
    Pozdrawiam
    loRet81