Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Syrena w alarmie jest cicha

14 Wrz 2007 07:10 2388 10
  • Poziom 16  
    Witam
    Jest to sprawa chyba bardziej elektryczna a nie związana z rodzajem alarmu. Mianowicie pewnego dnia alarm "zachorował na gardło" tzn stał się bardzo cichutki... Słychać jak się uzbraja/rozbraja i wyje. Jest to jednak tak cichy dźwięk że ledwo go słychać. Sprawdziłem luty i widać że raczej trzymają. To co mnie bardziej niepokoi to śniedź która pojawiła się niedawno... Co powinienem sprawdzić?
  • Poziom 26  
    Fajnie a skąd my mamy wiedzieć czy chodzi o alarm w domu czy w aucie czy syrena jest samochodowa czy wisi na obiekcie?
  • Poziom 32  
    Jeżeli to alarm samochodowy to nie ma co kombinować, wymienić syrenę i po problemie. Uszkodzona jest na 99% końcówka mocy lub na 1% głośnik.
  • Poziom 26  
    To samo tyczy się jeżeli to alarm stacjonarny na obiekcie.
  • Poziom 16  
    Jest to alarm samochodowy - stary '97 i do tego mało znany (Spyball sp/k645). Co masz na myśli mówiąc wymiana syreny? Mam wymienić całe to pudeło ze stacyjką (i kablem 6 żyłowym)?
  • Poziom 32  
    O ile pamiętam, w Spybolu była dość nietypowa syrenka z kluczem awaryjnym alarmu. Transmisja była zwykła, nie cyfrowa, więc można podłączyć zwykłą syrenkę z własnym zasilaniem, trzeba tylko pokombinować z przewodami do kluczyka.

Swoją drogą, jak zakładasz temat, to powinieneś DOKŁADNIE opisać problem, czyli podać wszystko co wiesz o alarmie. Zaoszczędziło by to zgadywania.
  • Poziom 16  
    Nie opisałem dokładnie tematu bo nie jestem elektrykiem/elektronikiem a chciałem tylko pobieżnej oceny żeby wiedzieć mniej więcej co dalej.
    Czy może być tak że np wilgoć która dostała się do środka mogła spowodować coś takiego? Skąd wzięła się śniedź i czy może ona powodować jakieś zwarcie? Alarm działa ok tyle tylko że syrena jest b cicha...
    Moja syrena to "czarne pudełko" do z którego wychodzi 6 kabli w jednej osłonie. Składa się z układu z wbudowaną stacyjką na kluczyk oraz przymcowaną za pomocą uchwyów syreną. Zamaiana całego elementu nie była by chyba zbyt prosta
  • Poziom 11  
    Kilka razy rozwiązałem taki problem wiercąc otwór w njniżej położonym punkcie syreny. Może myłeś ostatnio silnik albo lało? Jeśli to woda w środku to otworek powinien pomóc, a jak nie to tylko wymiana. 10-letnia strena ma prawo się popsuć.

Dodano po 7 [minuty]:

Nie jest to raczej kompakt - tylko 6 przewodów. Nie wiem jak w spyballu, ale Piranha robiła kiedyś systemy z podobnymi syrenkami i dwa przewody (najgrubsze i w takim samym kolorze) odpowiedzialne były jedynie za bocznikowanie blokady przy pomocy stacyjki znajdującej się w syrenie. W takim wypadku mógłbyś założyć praktycznie jakąkolwiek nową syrenę i zewrzeć kable od blokady. Niestety nie mam schematu od spyballa i nie wiem czy to pomoże. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 16  
    To SPYBALL tam jest syrenka piezzo, inna niż w pozostałych systemach, a dwa dodatkowe przewody służą do wł i wył systemu. Rozbierz i sprawdź czy przewody od sygnalizatora ceramicznego trafiają w blaszki i czy blaszki nie są zaśniedziałe.
  • Poziom 16  
    Sprawdziłem syrenę. Styki łączące sygnalizator z układem są idealnie czyste. Jedynie cały układzik jest nieco zaśniedziały... Czy ktoś mógłby wskazać jakiś zastępczy moduł ze stacyjką i własnym zasilaniem? Dostpne w internecie syreny są słabo opisane jeśli chodzi o podłączenie