Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MS Access- ogromna baza danych

carnivore_23 14 Sep 2007 15:29 6021 6
 • #1
  carnivore_23
  Level 16  
  Witam wszystkich ;)

  Jak zawsze z dużymi problemami zwracam się na to forum :) mam bazę danych z Access-a która ma prawie 500 tysięcy rekordów. chce ja przenieść do Excel-a. Jak to zrobić. Jeśli chce ją po prostu wyeksportować access krzyczy że może pomieścić tylko 65000 rekordów w schowku. czy da sie to gdzieś przestawić ??

  Używam Office 2007.
 • #2
  izbic
  Level 28  
  Spróbuj zrobic to w Office 97' bo to najlepsza chyba jak dotąd wersja, ja jej używam od dawna i w szkole od kiedy pamiętam już jej używamy:)

  Pozdrawiam
 • #3
  carnivore_23
  Level 16  
  Tak tylko to jest 500 tysięcy rekordów :) nie sadzę żeby office '97 to udźwignął :) a poza tym hmmm 9'97 raczej nie działałby pod XP :)
 • #4
  jankolo
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Przenoszenie tak wielkiej bazy danych do struktury arkusza kalkulacyjnego jest przedsięwzięciem karkołomnym, o ile w ogóle możliwym. Arkusz kalkulacyjny nie jest narzędziem do obsługi baz danych, chyba że prostych baz kartotekowych a nie relacyjnych. Czy baza danych o której kolega napisał nie jest przypadkiem relacyjna?
  Proszę napisać nam, z jakiego powodu kolega chce dokonać takiego karkołomnego wyczynu?
 • #5
  carnivore_23
  Level 16  
  Baza nie jest relacyjna :) po prostu z poziomu exell-a wyszukiwanie w takiej bazie jest łatwiejsze niż z poziomu Access-a. Chyba ze jest jakiś szybki sposób na łatwe oprogramowanie tej bazy poprzez jakieś makro albo definicje jakiś filtrów
 • #6
  marek003
  Level 40  
  Niestety excel (bez względu na wersję) ma maksymalnie 65536 wierszy. Wiecej nie więc nie "przekonwertuje" takiej bazy-tabeli. Chyba że w samym akcesie ją podzielisz na mniejsze cząstki (wg jakiegoś klucza) i dopiero wtedy przerzucisz do excela pamiętając o ograniczeniu do 65536 wierszy w tabeli.
 • #7
  Prot
  Level 37  
  carnivore_23 wrote:
  Baza nie jest relacyjna :) po prostu z poziomu exell-a wyszukiwanie w takiej bazie jest łatwiejsze niż z poziomu Access-a. Chyba ze jest jakiś szybki sposób na łatwe oprogramowanie tej bazy poprzez jakieś makro albo definicje jakiś filtrów


  IMHO najprostszy sposób jest sposób MS :D

  Z poziomu Excela wybierasz na zakładce Dane -> Importuj dane zewnetrzne -> nowa kwerenda bazy danych.

  Wskazujesz z której bazy danych mają być pobrane dane i określasz warunki wyboru i finito.

  Stosuję ten sposób np do rozliczeń księgowych - z dużej wieloletniej bazy danych do Excela wybieram sobie dane z poszczególnych miesięcy w celu automatycznej analizy wpływów. W Excelu rzeczywiście może być "łatwiej" przeanalizować te dane, ale po jaką cholere przerzucać całą bazę do Excela. Ostatecznie wybierz jakieś kryteria podziału tej bazy i możesz ją zapisac w arkuszu excela w kawałkach (kwerendy z bazy).

  Jak koledzy Cię przestrzegali liczba wierszy w arkuszu kalkulacyjnym jest ograniczona, ale masz do dyspozycji jeszcze 256 kolumn. Stosownie do liczby pól w Twojej bazie możesz to nawet próbować rozmieścić na jednym arkuszu (np. 25 pól - to 10 tabel po 64000 wierszy= ok. 640 000 rekordów :idea:) - ale chyba żartujesz jeśli mówisz że to się "da lepiej analizować" :cry: