Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz impulsowy pytanie zwi您ane z transformatorem

1kizin 14 Sep 2007 22:19 1896 7
    1kizin
    Level 13  
    Witam
    Jak w temacie moje pytanie jest zwi您ane z transformatorem do zasilacza impulsowego. W avt jest kit (oto link do niego: http://sklep.avt.com.pl/photo/_pdf/AVT334.pdf). A to moje pytanie czy mog u篡 transformatora z zasilacza komputerowego??
    trol.six
    Level 31  
    Nie, transformator w tej przetwornicy pracuje w trybie zaporowym, natomiast w zasilaczu w trybie przepustowym.

Co najwy瞠j mo瞠sz u篡 rdzenia i karakasu, ale podejrzewam 瞠 nie ma tam takich du篡ch jak ETD44
    KmiecikSe
    Level 15  
    Kiedy uda這 mi si zrobi zasilacz na tym uk豉dzie, chodzi nie za d逝go ale fakt jest taki ze dziala i to w豉郾ie na transformatorku impulsowym z zasilacza komputerowego. Przesta dzia豉 bo powsta這 przepi璚ie na mosfecie i wszystko popali這. Rdze mia貫m z zasilacza lecz rozbiera貫m go i na nowo nawija貫m...
    1kizin
    Level 13  
    A pasowa豚y transformator z jakiego innego urz康zenia np: DVD albo z czego innego??

Macie mo瞠 jakie inne schematy zasilaczy impulsowych? Najlepiej 瞠by by wz鏎 p造tki.
    KmiecikSe
    Level 15  
    To przeciez tylko chodzi o to 瞠by Ci pasowa豉 cz瘰totliwo嗆 transformatorka do czestotliwo軼i zasilacza, no i 瞠by by豉 odpowiednia ilos i grugo嗆 zwoi, moim zdaniem najlepiej w豉郾ie go samemu nawin望...

Dodano po 2 [minuty]:

I chyba nie ma sie co czepia schematu... Scalak u篡ty w przetwornicy jest powszechny a ten schemacik ideowy do嗆 prosty jak na zasilacz impulsowy. W razie jakichkolwiek problem闚 z uruchomieniem pisz, postaram si pom鏂...
    danjak
    Level 11  
    witam trafo z kompa jest bez szczeliny a w ten w schemacie powinien byc ze szczelina jak w opisie
    User removed account
    User removed account  
    danjak
    Level 11  
    Przyda這 by si troch wi璚ej informacji o mocy jak chcesz uzyska mo瞠 m鏬豚ym pom鏂 , w tym temacie siedz do嗆 d逝go