Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Blaupunkt, firmowe radio w Fiacie jej nie widzi.

wito99 15 Wrz 2007 11:59 2176 6
  • #1 15 Wrz 2007 11:59
    wito99
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie dotyczące zmieniarki Blaupunkt Code(idc a09). Chodzi mi o to za radio firmowe w fiacie stilo jej nie widzi, brak jakichkolwiek oznak życia ze strony zmieniarki. Natomiast jak wcisnę jakikolwiek przycisk w zmieniarce to uruchamia się podświetlenie na kilka sekund i znika. Proszę o pomoc w tej sprawie. Czyżby zmieniarka zdechła? Wszelkie sugestie mile widziane.
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 15 Wrz 2007 14:05
    waldi58
    Poziom 23  

Zmieniarka jest prawdopodobnie uszkodzona mechanicznie ( zablokowany mechanizm) i dlatego radio jej nie widzi. Sama zmieniarka jesli tylko ma sprawny mechanizm to po podpieciu gołego zasilania powinna ruszyć mechaniką i sprawdzić obecność płyt.

0
  • #3 15 Wrz 2007 14:47
    wito99
    Poziom 9  

Okej, tylko ze mam podłączyć +12 i mase i nic poza tym, tak mam to rozumieć. Bo jak kostka jest w radiu to nic nie rusza kompletnie głucho, tylko tak jak już pisałem po wciśnięciu guzików zapala się podświetlenie i po kilku sekundach gaśnie. Natomiast jeśli to zacięcie mechaniki to co z tym fantem począć. jest na to jakaś rada?

0
  • #4 16 Wrz 2007 00:01
    waldi58
    Poziom 23  

Rada jest jedna. Rozebrać mechanike , naprawić to co zostało uszkodzone, złożyć ją i ustawić prawidłowo i musi chodzić. Aby działała przez dłuższy czas należy wprowadzić pewne zmiany i po sprawie.
    Nie da się jednak ukryć że ten model jest ciężki w naprawie i trzeba mieć troche doświadczenia aby ją skutecznie naprawić.

0
  • #5 16 Wrz 2007 19:47
    SlaweK
    Poziom 43  

Ten zmieniacz był w wersjach do radii Blaupunkta, do radii Peugeota i do Fiata i nie były one zamienne a po podłączeniu zmieniacza przeznaczonego do Fiata do Peugeota różne dziwne rzeczy się działy.

SławeK

0
  • #6 16 Wrz 2007 21:01
    wito99
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za info. Tylko teraz jak to rozpoznać czy ta którą mam jest do Fiata czy Peugeota.

0
  • #7 16 Wrz 2007 23:58
    waldi58
    Poziom 23  

Przede wszystkim podstawowa sprawa to taka że zmieniarka do Fiata ma inną wtyczke do podłączenia kabla niż do Peugeota i fizycznie nie da sie jej podłączyć przy pomocy normalnego kabla. Zmieniarka do Peugeota ma dodatkowo z tyły interfejs ( siec Van). Nowe zmieniarki do Peugeota co prawda nie mają tego interfejsu ale za to pracują po magistrali Can i z radiem bez tej sieci nie komunikują się.

0