Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Vitara kody błędów

pisior1987 15 Sep 2007 14:02 29438 10
    pisior1987
    Level 21  
    Witam
    Jak sprawdzić kody błędów?? kostka znajduje sie ni prawym nadkolu bodajże. kostka jest cztero pinowa i są w niej 3 kable.

A problem jest taki:

Ponoć coś wleciało do przepustnicy. I podniosły sie obroty. ktoś wszystko poprzestawiał zapłony wolne obroty itp. potem sie okazało że to co tam wleciało to jakaś szmatka była czy coś i zablokowało przepustnice. Ile w tym prawdy nie wiem.Teraz choć wszystko jest na starym miejscu auto przerywa i jest słabe. Nie wiem gdzie szukać.... pozd

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodać że to Vitara z 90 roku czyli na pół wtrysku (G16A)
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Gniazdo pod kierownicą, 2-pin i pakujemy tam bezpiecznik aby zaczeło mrugać. Pierwsze błyski to dziesiątki później przerwa 1,5 sek. i lecą jedności, 3 sek. przerwy oddziela kody od siebie (przynajmniej tak w autodacie podają osobiście nie sprawdzałem)
    a tutaj tabelka z kodami:
    Suzuki Vitara kody błędów
    pisior1987
    Level 21  
    Tylko że tam niema kontrolki z silnika.....
    mactronic
    Level 20  
    Quote:
    auto przerywa i jest słabe. Nie wiem gdzie szukać...

Ciśnienie na cylindrach sprawdzałeś, bo jak tam coś wpadło to któryś zawór mógł dostać
    zbyniuś
    Level 26  
    Może ktoś wymienił licznik ,te roczniki były też na gażnikach.Jak jest ECU to musi być kontrolka MIL
    User removed account
    User removed account  
    viper555
    Level 39  
    Włącz zapłon i zmostkuj styki w kostce diagnostycznej po przekątnej.P
    pisior1987
    Level 21  
    wiem że jest koło akumulatora z taką gumową zaślepką. Tylko jak niema kontrolki to gdzie mam szukać??Tam są dwa rodzaje silnika 1.6 na pełnym wtrysku (od 91 roku) i na pół wtrysku (do 93roku) ja mam ten starszy.
    pisior1987
    Level 21  
    A macie może tabele błędów po polsku??
    pisior1987
    Level 21  
    w sumie to po angielsku też rozumiem.W tym aucie jest 12 czyli zero błędów.A silnikiem dalej szarpie mozna ustawiać potencjometry wolne obroty itp. i nic nie pomaga. U kład zapłonowy odpada....p

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedno.W liczniku nie było kontrolki z silnika. po włożeniu żarówki kontrolka miga cały czas, nawet bez mostkowania pinów.