Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiana VT1612A na VT1611A

15 Sep 2007 20:50 1674 7
  • Level 30  
    Witam.
    Czy można zastąpić układ VT1612A na płycie głównej układem VT1611A?
    Mam płytę ASRocka M810LMR z uszkodzonym właśnie tym układem. Zaraz po włączeniu jest gorący i nie ma dźwięku. Płyta jest dość ciekawa konstrukcyjnie więc chcę ją naprawić.
    Dlatego chcę przelutować układ z uszkodzonego ECS K7VZA 3.0 tylko niestety w tym problem że nie mogę znaleźć opisu wyjść układu VT1611A żeby porównać z tym drugim (do niego bez problemów znalazłem).
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    To tak jak byś napisał czy można zamienić silnik 200KM na 250KM do tego samego samochodu. Oczywiście można ale coś trzeba zmienić a układu nie zmienisz możesz przylutować i zobaczyć co się stanie jeżeli układ działa na niższych prądach może dopiero być interesująco. Skoro brak dźwięku wył ten szajs i kup jakąś dźwiękówkę ostatnio na giełdzie widziałem starego SB PCI karta 100x lepsza od większości integratów za 5zł czyli gra nie warta świeczki ;)
  • Moderator of Cars
    Teoretycznie powinno działać ale problem może być z BIOSem. Wartość tych płyt jest jednak tak niewielka, że można zaryzykować eksperyment.
    Rzeczywiście całkowity brak dokumentacji do tego chipu ale należy do rodziny VIA Vinyl Audio.

:arrow: Tronic: ...a sprawdziłeś co tam jest (pomijając już literówkę)?
  • Level 30  
    tronic1 wrote:

Myślisz że nie wpisywałem tego w google, zobacz co znajduje, bo ja przeglądnąłem kilka linków i nie ma.

Micharlito wrote:
    Skoro brak dźwięku wył ten szajs i kup jakąś dźwiękówkę ostatnio na giełdzie widziałem starego SB PCI karta 100x lepsza od większości integratów za 5zł czyli gra nie warta świeczki ;)

Wiem że mogę dodać kartę na pci, ale zobacz na stronie asrocka jak ta płyta wygląda, mi chodzi o to żeby wszystko było na płycie.

tzok wrote:
    Teoretycznie powinno działać ale problem może być z BIOSem. Wartość tych płyt jest jednak tak niewielka, że można zaryzykować eksperyment.
    Rzeczywiście całkowity brak dokumentacji do tego chipu ale należy do rodziny VIA Vinyl Audio.

Spróbuje przelutować ten układ i zobaczę jakie będą efekty. Napisze czy zadziałało.
  • Level 30  
    Niestety po włączeniu tylko gwizd z głośników i potem układ gorący. Czyli ten układ musi mieć inne wyjścia.
  • Level 41  
    Albo nie tylko układ jest walnięty.
  • Level 30  
    iron64 wrote:
    Albo nie tylko układ jest walnięty.

Bardzo możliwe, płytę już taką dostałem, nie wiem kto co robił z nią.