Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hivision M553 - potrzebny schemat

16 Wrz 2007 03:24 1140 8
  • Poziom 10  
    Witam mam następujący problem. Monitor nie chce sie rozszezyc za bardzo przy rozdzielczosci 1024 po obu stronach zostaja centymetrowe czarne paski, przy 800 na 600 jest ok. Ma ktoś moze schemat do tego monitora? system rozpoznaje go jako COMPAL M500.
  • IGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A może sprawdź jaką masz częstotliwość odświeżania obrazu:
    ->właściwości ekranu ->zakładka Ustawienia ->przycisk Zaawansowane ->Monitor.
    Jak częstotliwość jest większa niż 60 Hz , to zmniejsz ją do 60 i powinno się poprawić.
    I po co tobie schematy?
    No chyba żeby wejść w tryb serwisowy.
    A poza tym użyj opcji "Szukaj" , to nie boli.
    :D
  • Poziom 10  
    1. 60Hz to jedyne odswiezanie przy jakim dziala rozdzielczosc 1024x768
    2. potrzebny mi schemat budowy monitora zeby ewentualnie sprawdzic niektore elementy.
    3. w szukaj nic nie ma tylko model M554 nawet nie wiem czy to tez 15cali i czy ma podobna budowe.
  • IGE-XAO
  • Poziom 10  
    tez to ściągnąłem ale to jest plik bin i nie wiem co z tym zrobić teraz. Masz jakiś pomysł?
    Jaki plik .bin? (przewanie .bin to wsady do elektroniki monitora)
    Link, który zamieściłem w poście wyżej prowadzi do schematu elektrycznego HIVISION M554.pdf (a Ty masz Hivision M553) sprawdz ewentualnie zgodność
  • Poziom 10  
    ten "bin" odnosił sie do tego
    Producent: HIVISION COMPAL
    Model: M500 (M553)
    Chassis:
    Typ sprzetu: MONITOR
    Procesor: NT6861B-08074
    Pamiec: 24LC04
    co w goglach znalazles i to bedzie chyba soft do eproma monitora.
    Co do schematu M554 to jest jedyne co mi zostaje. Wiesz moze cos o tym modelu? moze tylko wielkością kineskopu się rożni? probowalem chociaz zdjecie tego monitora znależć ale coś malo wyszukało.
    Niestety, ale monitory nie są moją mocną stroną (chciałem pomóc).
    A co do twojego problemu, to spróbuj spisać z naklejki tego monitora wszelkie dane (może tam jest nr FCC id.) i dopiero zacznij szukać za pomocą Google, stosując różne kombinacje z nazwą i typem monitora.
    Jeszcze to znalazłem:
    http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=01081#opisszczegolowy
    http://forum.ks-ekspert.pl/lofiversion/index.php?t84957.html
  • Poziom 10  
    Dzieki za zainteresownanie. No właśnie tak ten mój wygląda. Sproboje jeszce tego blizniaczego modelu poszukac. Jeszcze raz dzięki:D