Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz do Windows Vista, zmiana języka Visty

16 Wrz 2007 09:36 44377 20
  • Poziom 23  
    Witam!
    Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem systemu Windows Vista Premium w wersji angielskiej.. Oczywiście mam do niego oryginalny klucz z certyfikatem. Moje pytanie jest następujące;
    Czy klucz ten będzie pasował do innych wersji Windows Vista np. Ultimate? Bo na certyfikacie nie jest napisane że to jest konkretnie do premium..
    Ew. w jaki sposób mógłbym spolszczyć swoją V. Premium?

Pozdrawiam!
  • Poziom 34  
    Ten klucz to tylko do Premium.
    A jeśli chodzi o spolszczenie, to wkładasz odpowiednią wersję Visty 32 bit lub 64 bit do napędu i instalujesz ją z tego klucza co masz na naklejce.
    I masz Vistę po polsku.
    Ewentualnie później jesczze aktywacja jej przez telefon jeśli by się spytała o to.
  • Poziom 23  
    mpn103 napisał:
    Ten klucz to tylko do Premium.
    A jeśli chodzi o spolszczenie, to wkładasz odpowiednią wersję Visty 32 bit lub 64 bit do napędu i instalujesz ją z tego klucza co masz na naklejce.
    I masz Vistę po polsku.
    Ewentualnie później jesczze aktywacja jej przez telefon jeśli by się spytała o to.

Wszystko by było takie łatwiutkie jakby Vista Premium już była po polsku... a premiera dopiero w styczniu o ile się nie myle ;)

Dodano po 3 [minuty]:

aaa i jeszcze dodam że owa vista kupowana była w anglii czyli w wersji angielskiej.
  • Poziom 34  
    hmm... Peirwsze co zrobiłem to spojrzałem na datę pierwszego postu, później się troche zdziwiłem...
    Premiera Visty była w lutym tego roku i to nie tylko premiera Visty po angielsku.
    Czegoś tu nie rozumiem.
    Wiele jest wersji (32bit, 64bit) na różnych torrentach, Tobie potrzebna jest Vista sądzę 32 bit i to po polsku.
    Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś ją sobie ściągnął i zainstalował u siebie z klucza który masz na nakleice.
    I to wszystko co powinieneś zrobić.
  • Poziom 23  
    mpn103 napisał:
    hmm... Peirwsze co zrobiłem to spojrzałem na datę pierwszego postu, później się troche zdziwiłem...
    Premiera Visty była w lutym tego roku i to nie tylko premiera Visty po angielsku.
    Czegoś tu nie rozumiem.
    Wiele jest wersji (32bit, 64bit) na różnych torrentach, Tobie potrzebna jest Vista sądzę 32 bit i to po polsku.
    Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś ją sobie ściągnął i zainstalował u siebie z klucza który masz na nakleice.
    I to wszystko co powinieneś zrobić.

w takim razie poproszę szanownego kolege aby znalazł mi vistę premium po polsku :D
    Jeśli kolega znajdzie - będę nadzwyczaj wdzięczny, bo ja szukając takowej visty spędziłem przy komputerze wiele długich godzin

Dodano po 1 [minuty]:

i przy okazji dodam że z tego co wiem ta premiera visty po polsku dotyczyła visty ultimate.
  • Poziom 42  
    servgsm napisał:

w takim razie poproszę szanownego kolege aby znalazł mi vistę premium po polsku :D
    Jeśli kolega znajdzie - będę nadzwyczaj wdzięczny, bo ja szukając takowej visty spędziłem przy komputerze wiele długich godzin

Dodano po 1 [minuty]:

A to tak ciężko wpisać w przeglądarkę to co napisał kolega mpn103 o torrentach ?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    servgsm napisał:
    w takim razie poproszę szanownego kolege aby znalazł mi vistę premium po polsku

http://sklep.vobis.pl/oferta/oprogramowanie/s...ne/888341_windows_vista_home_premium_oem.aspx

Jeżeli kolega posiada angielską wersję systemu Vista NIE PRZYWIĄZANĄ do sprzętu konkretnego producenta, to proponuję rozmowę z Microsoftem. Jeżeli natomiast jest to na przykład Vista dla notebooka firmy Dell, czy coś podobnego, to jedyną legalną drogą jest zakup wersji polskiej.
  • Poziom 34  
    Vista zainstalowana na kompuertze marki Dell będzie miała we właściwościach logo Dell, klucz nie jest przypisany do wersji językowych Visty.
    Jest przypisany do konkretnej wersji (home premium, basic, ultimate)
    Normalnie się aktywuje i będzie legalna.
  • Poziom 23  
    fakt; przeszukałem ponownie internet i znalazłem (dopiero co wrzucony) plik z vistą premium PL.

A z tego co wiem (jak było z poprzednimi wersjami windowsa w wersji OEM) to nieważne w jakiej wersji językowej miałbym windowsa, ważne że mam klucz do tego systemu łącznie z certyfikatem - i już mam legala :D

A viste otrzymałem z notebookiem toshiba ;)

Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    W niektórych wersjach visty można zmienić język poprzez windows update (business na pewno ma taką opcje, bo kolega mi mówił, że sobie zmienił z angielskiej na polską)...
    Może ktoś wie coś więcej na ten temat... bo to przecież wystarczyło by pozamieniać wszystkie teksty i kilka bitmap... coś jakby łatka polonizująca...
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Po co jakieś łatki polonizujące. Przecież wystarczy nośnik z Vistą po polsku i co najważniejsze na takim nośniku są wszystkie wersje Visty a to, jaką zainstalujemy zależy tylko i wyłącznie od klucza, jaki wpiszemy, poza tym przy instalacji Visty można ominąć wpisywanie klucza a tymsamym program potem pyta nas, jaką wersje chcemy zainstalować. Taka instalacja jest oczywiście tylko testowa (30 dni), a potem należy dokonać aktywacji produktu. Tekst niezgodny z regulaminem
  • Poziom 11  
    sewik napisał:
    Po co jakieś łatki polonizujące. Przecież wystarczy nośnik z Vistą po polsku

Dla oszczędzenia czasu i nerwów... Jeśli chcesz instalować przy pomocy płytki z windwsem, tomusisz najpierw odwiedzić stronę producenta laptopa i poszukać, czy są tam sterowniki.
    Z mojej strony nie umiem i nie mam na tyle czasu, żeby system był tak kompatybilny jak nowo wgrany przez producenta...(vista+sterowniki+kilka programów).
    Dlatego wolałbym w kilka minut zmienić język poprzez update.
  • Poziom 23  
    JulianM87 napisał:
    sewik napisał:
    Po co jakieś łatki polonizujące. Przecież wystarczy nośnik z Vistą po polsku

Dla oszczędzenia czasu i nerwów... Jeśli chcesz instalować przy pomocy płytki z windwsem, tomusisz najpierw odwiedzić stronę producenta laptopa i poszukać, czy są tam sterowniki.
    Z mojej strony nie umiem i nie mam na tyle czasu, żeby system był tak kompatybilny jak nowo wgrany przez producenta...(vista+sterowniki+kilka programów).
    Dlatego wolałbym w kilka minut zmienić język poprzez update.

Ok windowsa ściągnmąłem i już się instaluje :)
    Apropos... strone producenta odwiedzałem i jest taki problem że sterowniki do mojego laptopa są TYLKO na Viste stąd moja decyzja o instalacji :)

Dziękuję i Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    witam wszystkich. mam na laptopie zainstalowaną orginalną vistę z kluczem i niemieckim językiem. jak mógłbym zmienić język na polski? co proponujecie?
  • Poziom 18  
    jarus. Sciagnij sobie z torrenta plyte z polskim jezykiem i zainstaluj za pomoca starego klucza.

Co do tematu, to ja mam plyty dvd z windowsem Vista i to cdkey reguluje jaka winda zostanie zainstalowana, Na plycie jest domyslnie kazda wersja windy. DO wszystkich windowsow vista widzialem tylko 2 plyty: 32 lub 64 bitowa, Plyty Ultimate , basic , czy premium sa identyczne.
    Ps. sprzedaje tych plyt okolo 10 dniennie, ale mieszkam zagranica wiec moze ejest inaczej
  • Poziom 2  
    dziękuję bardzo za rady. mam jednak następujące pytanie. czy znacie jakieś strony z których ściągnę bezpieczną wersję visty?
  • Poziom 10  
    Witam. Jak już tak piszecie o tym Windows Vista to ja zadam jedno pytanie, może nie w tym temacie co trzeba ale proszę o odpowiedz.
    Mam obecnie zainstalowany Windows Vista Ultimate x32 i z tego co się dowiedziałem od kuzyna informatyka to on nie wykorzystuje całej mocy procesora i pamięci. W takim razie zastanawiam się nad instalacją Windows Vista Ultimate x64 tylko czy mi na nią wystarczy takowy sprzęt:??

Processor Intel Core 2 Duo 2x2,66
    Grafika GeForce 9500 GT 1024MB
    2048 MB RAM
    Dysk: 500 GB
    Z góry dziękuję za odpowiedz! :)

PS. jeszcze jedno czy to prawda ze Windows Vista Ultimate x64 pobiera więcej prądu?
  • Poziom 42  
    gabrys158 napisał:
    Witam. Jak już tak piszecie o tym Windows Vista to ja zadam jedno pytanie, może nie w tym temacie co trzeba ale proszę o odpowiedz.
    Mam obecnie zainstalowany Windows Vista Ultimate x32 i z tego co się dowiedziałem od kuzyna informatyka to on nie wykorzystuje całej mocy procesora i pamięci. W takim razie zastanawiam się nad instalacją Windows Vista Ultimate x64 tylko czy mi na nią wystarczy takowy sprzęt:??

Processor Intel Core 2 Duo 2x2,66
    Grafika GeForce 9500 GT 1024MB
    2048 MB RAM
    Dysk: 500 GB
    Z góry dziękuję za odpowiedz! :)

PS. jeszcze jedno czy to prawda ze Windows Vista Ultimate x64 pobiera więcej prądu?

A zainstalujesz system x64 na procku x86 ? co do poboru mocy to architektura raczej nie ma za dużego wpływu na pobór prądu .
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    no to jak zainstaluje windows viste ultimate x64 na procesorze Intel (R) Core(TM) 2 Duo CPU E7300 2x2.66 ?? HELPPP i czy starczy na to 2 gb ram blagam o pomoc pilnie potrzebuję tego info!:( z gory dziekuje
  • Poziom 34  
    gabrys158 napisał:
    no to jak zainstaluje windows viste ultimate x64 na procesorze Intel (R) Core(TM) 2 Duo CPU E7300 2x2.66 ??

Normalnie zainstalujesz. Poza tym to nie jest 2x2.66 GHz.

gabrys158 napisał:
    czy starczy na to 2 gb ram

Starczy.
  • Poziom 10  
    ok dzięki kolego:) i pozdrawiam