Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ultradźw. nawilżacz powietrza + sterowanie mocą np. grzałki

orc 16 Sep 2007 14:53 2882 1
    orc
    Level 10  
    Tak jak w temacie, interesowałaby mnie budowa ultradźwiękowego nawilżacza powietrza - mniej więcej coś takiego, że wrzucam urządzenie do słoika z wodą i po włączeniu, nad powierzchnią wody wytwarzałaby się para.

Mniej więcej coś takiego mnie interesuje:
    http://img383.imageshack.us/img383/6144/53f50496sc2.jpg

Lepiej kupić coś takiego gotowe, czy taniej samemu złożyć?

Dwa - w jaki sposób mogę zrobić sterowanie np. grzałką, która podgrzewa wodę, czy czymkolwiek innym. Dajmy na to grzałka ma 100W mocy, a ja chce, żeby w danym momencie pracowała na 10W, a w innym na 50W - regulowanie potencjometrem, ręcznie, bez żadnych bajerów.

Trzy - w jaki sposób mogę policzyć rzeczywistą moc zużywaną przez urządzenia podpięte pod licznik. Np. mam 5-wejściowy przedłużacz i podpięte 5 urządzeń. Nie zawsze urządzenia pracują na pełnej mocy, więc chciałbym wiedzieć, ile prądu jest zużywane w danej chwili przez urządzenia podpięte pod ten przedłużacz.

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

Nikt nie potrafi pomóc? :/
    artbi
    Level 19  
    witam ultradźwiękowy nawilżacz powoduje mechaniczne drgania wody i efekcie czego powstaje magiczna zimna para , / małe drobinki wody/ częstotliwość drgań elementu pizoelektyrycznego jest mierzona w MHz /średnio jak podają ok 1, 7MHz i na tym polega ze nie jest to termicznie lecz drganiami mechanicznymi ,a to jest wielka różnica miedzy tymi sposobami pozdrawiam artbi

Dodano po 2 [minuty]:

kup gotowca , zmień zasilacz na regulowany i masz pelen konfort