Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenia Lasera Playstation2

16 Wrz 2007 20:37 1118 1
  • Poziom 13  
    Witam
    Od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem PLAYSTACJI 2
    Kupiłem na Allegro model SCPH-50003 z uszkodzonym laserem.
    Konsolka czytała płytki CD ale miała czasem problemy z DVD.
    Zacząłem grzebać przy regulacji ale wiele to nie dało.
    Zakupiłem więc laserek na allegro za 189 zeta.
    Namęczyłem się przy tym srodze bo nie wiedziałem że nowe lasery maja zworkę którą trzeba odlutować :) (nikt nie rodzi się mądry)
    Konsolka śmiga w miarę dobrze.
    Tylko teraz zacząłem się bać o ten laser bo podobno łatwo padają.
    Wyczytałem na elektrodzie o zabezpieczeniach ROMEOMOD oraz SUMMEON FIX
    Moja płyta główna to V9
    Zrobiłem szybciutko ROMEA (zasilanie układu LA z 5volt) oraz znalazłem w które miejsce trzeba przylutować rezystor 560 ohm (SUMMEONE)
    Niestey po złożeniu konsolka obróciła kilka razy płytką ale chyba laser "nie miał siły" czytać cokolwiek
    Na logikę pomyślałem że ten rezystor 560 ohm przecież osłabia wiązkę i zdjąłem go.
    Teraz konsolka działa prawie jak należy. Prawie dlatego że na demie GRAN TURISMO 3 czasem się przycina i nijak nie potrafię ustawić ani śrubki na prowadnicy ani tych białcyh kółek do kątów (mam 2) żeby było dobrze. Z tym się mogę jakoś pogodzić
    Nie daję mi spokoju myśl że nie mam nadal tego SUMMEONA i trochę :dygam" o laser.
    Może ktoś mi doradzić jeszcze jakieś inne zabezpieczenie żeby mi tego lasera nie trafiło zbyt szybko ?

Chce ją przerobić MODBO 760 tylko proszę o opinię czy to jest bardzo skomplikowane i jakie zabezpieczenia powinno się przy tym dostawić ?
    Lutownica posługuję się raczej dobrze.
    Troszkę mam obawy bo punkty lutownicze są strasznie malutkie ale przecież firmy które przerabiają też nie mają robotów tylko ludzi do tego więc chyba spróbuję sam.
    Jeśli można prosić o jakieś rady lub środki strożności i patenty na to to byłbym wdzięczny
  • Poziom 23  
    Witam; odpowiedż jest prosta - jak działa dobrze to po co kombinować.
    Chronić przed nadmiernym zapyleniem i wystarczy do czasu
    wygaśnięcia gwarancji i jeszcze trochę.
    Życzę wytrfałości .
    Pozdrowionka.

Dodano po 2 [minuty]:

Witam; odpowiedż jest prosta - jak działa dobrze to po co kombinować.
    Chronić przed nadmiernym zapyleniem i wystarczy do czasu
    wygaśnięcia gwarancji i jeszcze trochę.
    Życzę wytrfałości .
    Pozdrowionka.