Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

co to za urządzenie? [zdjęcia] - prośba o rozpoznanie

17 Sep 2007 12:02 1131 4
  • Level 15  
    Witam
    Ostatnio znalazłem w garażu...
    Domyślam się jak to działa, ale co to jest i do czego służy to nie ma bladego pojęcia...

co to za urządzenie? [zdjęcia] - prośba o rozpoznanie co to za urządzenie? [zdjęcia] - prośba o rozpoznanie co to za urządzenie? [zdjęcia] - prośba o rozpoznanie co to za urządzenie? [zdjęcia] - prośba o rozpoznanie
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Witam
    Wydaje mi się że jest to specjalnego rodzaju listwa służąca do łączenia kabli (takie co stosuje się w szafach sterowniczych). W razie czego można ten środkowy element 'styki' wyciągnąć i odłączyć część obwodów w celach diagnostycznych, regulacyjnych, w razie awarii etc.
  • Level 28  
    Wielobiegunowy rozłącznik izolacyjny?
    Szczerze mówiąc takiego jeszcze nie spotkałem, ale częstokroć stosuję rozłączniki jednobiegunowe wbudowane w łączówki rzędowe. Na ostatniej focie widać napis "1940" - zabytkowe... ;-) Widziałem tablicę bezpiecznikową w podobnym wieku, o bardzo dziwnej konstrukcji, wykonana z materiału podobnego do granitu/lastryko. Nie jestem pewien, ale ciężkie jak diabli.
  • Admin of electroenergetics
    kleki wrote:
    (...) Widziałem tablicę bezpiecznikową w podobnym wieku, o bardzo dziwnej konstrukcji, wykonana z materiału podobnego do granitu/lastryko. Nie jestem pewien, ale ciężkie jak diabli.

Zgadza się to były tablice z marmuru. Czasami jeszcze spotykane.
  • Level 15  
    aha czyli tak jak mniej więcej podejrzewałem do czego to służy. No właśnie ta data 1940 mnie zaintrygowała, widnieje na tym napis "verschlusseite" czyli jest to pochodzenia niemieckiego, z czasów II Wojny.
    Kawałek porządnej roboty jak na te czasy, wszystko ładnie się zamyka (na siłę, ale pewnie o to chodzi żeby nie było iskrzenia pomiędzy stykami) ładnie wykończone, pozaginane co do milimetra, nic nie wystaje wszystko pozaokrąglane...