Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar CP201 nie chłodzi

17 Lis 2003 19:49 12039 10
  • Poziom 11  
    Lodówka jak w temacie ma 2.5 roku i nagle przestała chłodzić. Żarówka w środku pali się a agregat nie pracuje. Czy jest szansa że to nie awaria sprężarki? Prawdopodobnie wymiana agregatu to koszt 600zł a nowa kosztuje 200zł więcej.
  • Specjalista AGD
    Na 96, 743502 % termostat.
    Luknij do niego i zewrzyj styki 3 i 4.
    Jak sprężarka odpali to statystyczny przypadek:)
  • Poziom 11  
    Sorry ale gdzie jest termostat czy przy sprężarce. Tam są 4 styki, które zewrzeć 3 i 4 licząc od lewej?. Jakie ma oznaczenie? Dzięki za tę podpowiedż chyba uratowałeś mi sporo kasy.
    Pozdrawiam i czekam na odp.
  • Specjalista AGD
    Termostat połączony jest z pokrętełkiem, które jak sie kręci w prawo
    to temp. w lod. maleje, a jak w lewo to na odwrót.
  • Poziom 11  
    W tej lodówce pokrętełko jest na froncie blatu a termostat z tyłu pod blatem. Miałeś rację był to statystyczny przypadek oczywiście termostat. Dzięki za podpowiedź kosztowało mnie to 43zł i lodówka jest sprawna.
    Pozdrawiam i dziękuję.
  • Poziom 10  
    Odnowię wątek. Lodówka CP201. Termostat sprawny. Lodówka załącza sie na ok. 30 s po czym słychac "pyk" i agregat przestaje chodzić. Agregat jest ciepły. Po jakimś czasie słychać znowu "pyk" i agregat zaczyna chodzić. Czy sam agregat ma jakis termostat? I czego to może być wynikiem?
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    padła sprężarka:cry::cry::cry:
  • Poziom 10  
    Odnowię wątek. Lodówka CP201
    Agregat ciągle pracuje(bez jakiejkolwiek przerwy) ale po przekręceniu pokrętła(termostatu)w pozycję "0"-agregat wyłącza się.Czy to będzie uszkodzony termostat?Moze ktoś podpowie...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Jeszcze wczoraj chłodziła mocno-był "śnieg" w jednym miejscu na ściance-teraz sprawdziłem i delikatnie(za słabo wydaje mi się) mrozi-w lodówce wiszą krople wody :cry:
  • Poziom 1