Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykonać obudowę do splittera DMX?

17 Wrz 2007 20:34 1870 10
  • Poziom 15  
    Jeżeli post jest niezgodny z tematyką działu proszę moderatorów o przesunięcie do innego działu bądź usunięcie posta

Witam! Zacznę od początku... Zbudowałem splitter DMX i chciałbym włożyć go w estetyczną obudowę przystosowaną do montażu w rack-u. Mam już taką
    obudowę lecz nie mam pojęcia jak wykonuje się na niej profesjonalnie wyglądające napisy (opisy kanałów np.: CH 1 itd.). Czy macie może namiary na firmę zajmującą się takimi sprawami? Czy może sami próbowaliście zrobić
    coś takiego? Proszę o radę... ;)
  • Poziom 22  
    Ropniak napisał:
    Jeżeli post jest niezgodny z tematyką działu proszę moderatorów o przesunięcie do innego działu bądź usunięcie posta

Witam! Zacznę od początku... Zbudowałem splitter DMX i chciałbym włożyć go w estetyczną obudowę przystosowaną do montażu w rack-u. Mam już taką
    obudowę lecz nie mam pojęcia jak wykonuje się na niej profesjonalnie wyglądające napisy (opisy kanałów np.: CH 1 itd.). Czy macie może namiary na firmę zajmującą się takimi sprawami? Czy może sami próbowaliście zrobić
    coś takiego? Proszę o radę... ;)

Polecam termotrassfer- prawie zawsze wychodzi. Sporo o tym w Internecie...
  • Poziom 15  
    a są jeszcze jakieś inne metody???
  • Poziom 22  
    Ropniak napisał:
    a są jeszcze jakieś inne metody???

Grawerowanie?? To już wyższa półka... W domu raczej tego nie zrobisz, chyba że masz laser...
  • Poziom 17  
    A mógłby mi kolega wysłać na PW schemacik tego spliterka??
  • Poziom 17  
    Akurat posiadałem ten schemacik. Czy ten spliter działa naprawdę??
  • Poziom 15  
    urządzenie działa poprawnie ;)
  • Poziom 21  
    witam, a czy mógłbyś opisać dokładnie zasadę działania tego sterownika? na jakiej zasadzie on działa, czym się go steruje, czy chodzi w rytm muzyki itp., w jaki sposób steruje on urządzeniem itp, jestem w tej kwestji zielony sam potrzebuje zrobić jakieś sterowanie kilkoma urządzeniami i zaczyam dopiero w ten temat wchodzić
  • Poziom 15  
    to urządzenie nie działa w rytm muzyki.... podłączasz konsolę oświetleniową, która generuje sygnał DMX na wejście tego splittera, po czym na wyjściu otrzymujesz 4 takie same linie DMX (np.:0-512) z izolacją optyczną. Jest to rozdzielacz sygnału DMX.... Łatwiej łączy się wtedy instalacje DMX...;)
  • Poziom 15  
    Ale ta izolacja optyczna jest ekhm kiepsko przemyślana...

Izolowany optycznie powinien być każdy kanał osobno. Tak jest w renomowanych produktach ( np Martin )

Kiepsko rozwiązane jest też zasilanie. Przecież ten spliter ma być niezawodny. Dlatego powinien mieć każdy kanał zasilany z oddzielnego transformatora. Tzn każdy kanał wyjściowy powinien być monolitycznym blokiem. I gdy takie jedno wyjście padnie to nie ma wpływu na resztę układu.

Ale ogólnie dla malutkich instalacji "na szybko i po łebkach" ten spliter może być.

Ps. Do czego służy ten kondensator C3-C6 podłączony pomiędzy zasilanie a masę układu. Jaką powinien mieć wartość? Niestety nie mogłem tego nigdzie dostrzec?

Jak wykonać obudowę do splittera DMX?