Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomiar temperatury DS18B20 i oprogramowanie CAVR,problem

Bladex 17 Wrz 2007 23:01 1467 3
  • #1 17 Wrz 2007 23:01
    Bladex
    Poziom 11  

witam!
    Tak jak w temacie, od jakiegos czasu próbuje uruchomić termometr DS18B20 ,używam kompilatora CAVR (CodeVision)i tamtejszych bibliotek do ds18b20.h, z przykładów wszystko wynika bardzo prost, inicjalizacja , a potem już tylko odczyt zapomocą odpowiedniej, metody , jednak niestety tak nie jest. Termometr zwraca mi wartość -9999 co w dokumentacji oprogramowanami oznazca błąd ,ale czego i jak,niewiem... i utaj pytanie do forumowiczów być moze keidys ktos spotkał sie już z takim problemem, w takowym oprogramowaniu, dodam że używam standardowego połączenia z Mikrokontrolerem , czyli linia danych DQ, i zasilanie +5V oraz GND, odczytu dokonuje co 500ms, więc to chyba nie problem z zbyt krótkim czasem. Bardzo bym prosił o pomoc..

pozdrawiam!

0 3
  • #2 17 Wrz 2007 23:09
    aster11
    Poziom 19  

Cytat:
    odczytu dokonuje co 500ms, więc to chyba nie problem z zbyt krótkim czasem

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Zapoznałeś się z opisem układu. Maksymalny czas konwersji dla rozdzielczości 12-bitowej (domyślnej) wynosi 750ms.

0
  • #3 17 Wrz 2007 23:42
    Bladex
    Poziom 11  

to napewno nie wina zbyt czestego odczytu,probowalem nawet na 2000,,uzywam funkcji delay np delay_ms(1000)...;/ ,skonczyly mi sie pomysly co moze byc nietak..

0
  • #4 18 Wrz 2007 11:04
    firefox_PL
    Poziom 17  

hmm... sprawdziłbym czy masz dobrze ustawione fuse'y, czy częstotliwość kwarcu zgadza się z tą zdefiniowaną przy tworzeniu projektu, ja w CodeVisionAVR nigdy nie miałem problemów, od razu wszystko działało

Dodano po 1 [minuty]:

a i ja żadnych delay'i nie używałem, tylko wbudowane funkcje do odczytu ds18b20

0