Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens CTM7011 B17AAU - kabel VGA

drvatican 18 Sep 2007 00:31 14353 6
    drvatican
    Level 13  
    Witam
    Posiadam monitorek LCD Fujitsu 17", model raczej nie ma tu znaczenia. Oryginalnie ten monitor mial kabel VGA podlaczony bezposrednio do plytki z chipsetem. Niestety nie mam do niego oryginalnego kabla i chcialbym podlutowac go "na krotko". Kabel juz mam z obcieta wtyczka, pozostaje pytanie ktore kabelki gdzie podlutowac. Wiem ze trzy (zielony, niebieski, czerwony) kabelki ekranowane trzeba podlaczyc w miejsce gdzie sa trzy tranzystorki smd (srodek kabla do srodka tranzystora, obok masa). Powstaje pytanie w jakiej kolejnoscie podlaczyc te kable, podejzewam ze jak podlacze je zle to kolory na ekranie beda pozamieniane. Pozostaje jeszcze szesc cienkich nieekranowanych kabelkow. Czy ktos z szanownych elektrodziazy, ekspertow od monitorow pomógłby mi na podstawie zdjecia i kolorow kabli podpowiedziec jak podlaczyc to poprawnie? Pozostaje jeszcze metoda prob i bledow którą pozostawie na koniec jezeli nikt nie bedzie mial zadnych pomyslow, poniewaz jak sie domyslam moze ona spowodowac uszkodzenie kary graficznej lub plytki monitora.
    Zamieszczam dwa takie same zdjecia, jedno w duzej i drugie w niskiej rozdzielczosci.
    Aha, jeszcze jedno, jak rozpoznac po elementach plytki co jest co:

ID bit2
    DDC +5v
    Sync return
    ID bit0
    ID bit1
    horizontal sync
    vertical sync
    ID bit3 or data clock

Rozpiske wzialem z pinologoi 15 pin vga, z tym ze ja mam wtyczke ktora ma trzynascie kabli, czy w takim razie któreś sa niepotrzebne?

Z gory dziekuje za okazana pomoc i pozdrawiam, to wszyscy zazwyczaj tak pozdrawiaja ale ja pozdrawiam naprawde :)

Fujitsu Siemens CTM7011 B17AAU - kabel VGA Fujitsu Siemens CTM7011 B17AAU - kabel VGA
    Jakant
    Level 35  
    Wyslalem Ci wiadomosc na pw. Masz fotke wtyku.

drvatican
    Level 13  
    witam
    Dzieki za zdjecie, wtyczka faktycznie wyglada tak samo (14 pin) natomiast kable kolorow rgb na tej wtyczce zaczynaja sie od skrajnego lewego pinu, u mnie na elektronice chyba jest inaczej, pierwszy z lewej (patrząc na złącze od przodu) jest do czegos innego, natomiast przewody kolorow rgb zaczynaja sie od drugiego pinu (patrz zdjęcie). Czyli w takim razie do czego jest ten pierwszy?
    Jakant
    Level 35  
    Pierwszy pin to masa grin-drugi to grin. trzeci to masa blu itd

Dodano po 4 [minuty]:

sory ja popatrzylem na twoje zdjecie a nie na wyprowadzenia z mojego wtyku i opisalem Ci jak masz podlaczyc

Dodano po 6 [minuty]:

pomylilem kolory na 2pinie powinien byc B ,4 pin G, 6 pin R
    gsm_virus
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Może te fotki (zamieszczam poniżej) wam się przydadzą :D , spróbujcie napisać w Paint nr pinów z kabelka, na pewno ułatwi to wam współpracę.

A kolega drvatican mógł by podać jaki dokładnie to model i typ tego monitora LCD Fujitsu 17".
    drvatican
    Level 13  
    Model monitora to Fujitsu Siemens CTM7011 B17AAU
    :arrow: Jakant
    Jakbys mogl troche bardziej precyzyjnie wyjasnic co miales na mysli piszac" pomylilem kolory na 2pinie powinien byc B ,4 pin G, 6 pin R"
    Zamieszczam zdjecie z ponumerowanymi pinami, dodaje rowniez opis kazdego wyrowadzenia:
    piny:
    1- pin podlaczony do elementu podobnego do rezystora smd o symbolu FB
    2-srodkowy przewod kabla z kolorem (gruby ekranowany) RED
    3-masa (RED SHIELD)
    4-srodkowy przewod kabla z kolorem (gruby ekranowany) GREEN
    5-masa (GREEN SHIELD)
    6-srodkowy przewod kabla z kolorem (gruby ekranowany) BLUE
    7-masa (BLUE SHIELD)
    8-ten pin podlaczony jest bezposrednio do diody zenera
    9-ten pin podlaczony jest bezposrednio do diody zenera
    10-masa
    11-pin podlaczony do elementu podobnego do rezystora smd o symbolu FB
    12-pin podlaczony do elementu podobnego do rezystora smd o symbolu FB
    13- do diody zenera i kondensatora smd
    14-masa

Dodano po 4 [minuty]:

a ha zdjecie

Dodano po 9 [minuty]:

Dodano po 12 [minuty]:

Na czym mi glownie zalezy to zidentyfikowanie pinow na plytce elektoniki monitora z pinami wtyczki VGA
    (na zdjeciu)