Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Gracja 585 problem z programatorem

Niebucz 18 Sep 2007 09:04 1353 7
    Niebucz
    Level 10  
    Ja mam taki problem, że od czasu do czasu programator przeskakuje głównie na grzaniu, tzn przeskakuje grzanie i pierze w zimnej wodzie.
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Na początek sprawdż grzałkę,termoregulator i ogranicznik temp.
    staszekf
    Level 33  
    Topolski Mirosław wrote:
    Na początek sprawdż grzałkę,termoregulator i ogranicznik temp.

Tak jak napisał Mirek częstą przyczyną są upalone(przegrzane) końcówki grzałki.Pozdrawiam.
    Niebucz
    Level 10  
    Mogę powiedzieć że pierwszy raz będę zaglądał do wnętrza pralki więc pytam gdzie tego szukać?? Odkręcić z tyłu klapę i tam?? Ile taka naprawa będzie mnie albo fachowca kosztować mówię o częściach.
    valler
    Level 13  
    Stawiałbym na termoregulator. Niemożliwe, żeby grzałka była "upalona" a program przesuwał się dalej. Dopóki pralka nie nagrzeje wody to programator nie przesunie się dalej. Na programatorze jest zabudowana blokada programatora (taki przekaźniczek obok silniczka programatora). Musi on na programie prania zablokować programator poprzez termoregulator i "puścić" go dalej jak temperatura wody osiągnie żądaną wartość.
    Wstępnie można sprawdzić termoregulator tak (bez włączania pralki):
    1. przekręć pokrętło temperatury na minimum
    2. pokręć powoli zwiększając temperaturę
    3. tak pomiędzy 20, a 30 stopni powinno być słychać pstryknięcie.

Do grzałki dostaniesz się odkręcając tylną obudowę, będziesz też widział czujnik termoregulatora, który jest włożony w zbiornik i wysytaje z niego metalowa cienka rurka tak ok 1-1,5 mm.
    Termoregulator to jest ten element który jest przyłączony do pokrętła temperatury. Dostęp do niego masz jak zdejmiesz pokrywę z góry, która jest przykręcona 3 śrubami od tyłu.

Czasami poimimo załaczania się blokady programatora programator "idzie" dalej to wtedy niestety jest on do wymiany.

powodzenia
    Mariusz4
    Level 13  
    Zdecydowanie stawiam na przekaźnik blokady.
    czasem spadną widełki -pod plastikowym przykryciem-pracując muszą ciągnąć w górę lub w dół element wystający z programatora.Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    Niebucz
    Level 10  
    To się dzieje czasami. Np. Włączy się pranie i przeskoczy grzanie. Oczywiście prędzej nabierze wody. Spuści się wodę włączy się jeszcze raz na pranie i znów przeskoczy ale jak za trzecim razem przekręci się programatorem na nowe pranie to już działa normalnie. Nie jest tak, że zawsze tak się dzieje tylko czasami. Zdaje mi się, że jkaby to było z programatorem to działo by się to za każdym razem ale tak nie jest dorze prawie??