Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektrolit 7500uF, 71v - skąd wziąć taki kondensator?

marwis1 18 Sep 2007 11:43 2130 6
 • #1
  marwis1
  Level 16  
  Mam pytanie. Naprawiam wzmacniacz. Wybuchł w nim wyżej wspomniany kondensator.Stoi on jako jeden z dwóch w zasilaczu. Skąd wziąć taki kondensator? A może mógłbym kupić dwa 6800/63v i je wstawić??? Czy wtedy wpłynie to na moc wzmacniacza?
 • Helpful post
  #2
  nadmiszcz
  Level 16  
  Najpierw musisz sprawdzić jakie jest napięcie na tych kondensatorach (bez obciążenia wzmacniacza), jeśli wyższe od ok. 60V, to nowe powinny być na 100V. Jeśli nie, to śmiało możesz taki właśnie wstawić. Wprawdzie niektórzy mówią że mniejszy kondensator wpłynie na dźwięk (przy dużych głośnościach), bo wzmacniacz pobiera impulsowo energię właśnie z kondensatorów, ale jeśli nie przekręcasz głośności na maksimum, to różnica między 7500, a 6800 będzie niezauważalna.
  Oczywiście wymienić trzeba oba kondensatory.
  No i najważniejsze - dlaczego on wybuchł ? - dostał zwarcia wewnątrz, czy uszkodził się mostek prostowniczy? - bo jeśli tego nie sprawdzisz, to nowy kondensator też może tak skończyć...
 • #3
  dexter_86
  Level 26  
  Wsadź najlepiej kondesatory 10000uF na 100V. Nie dziaduj z mniejszymi pojemnościami.
 • #4
  marwis1
  Level 16  
  skąd takie wziąć?
 • #6
  marwis1
  Level 16  
  Ok, dziekuję bardzo. Wzmacniacz chodzi, kondensator wybuch może na skutek zimnych lutów, których znalazłem chyba z tuzin. Nowe kondensatory zamówię, wstawię i będzie po sprawie. Post zamykam.
  Pozdrawiam
 • #7
  User removed account
  User removed account