Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temp. cieczy Astra II 2.0 DI

18 Wrz 2007 12:39 1447 6
  • Poziom 21  
    Witam
    Chciałem się upewnić czy to wina czujnika gdyż nie zawsze pokazuje mi temp. Jeśli pokaże to dopiero po przejechaniu sporego odcinka ale wskazówka bardzo szybko się podnosi od zera do prawidłowych wskazań i później jest ok.
    Czekam na podpowiedzi
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    te silniki stosunkowo długo sie nagrzewają. Po jakim czasie silnik osiąga normalna temperaturę pracy?
  • Poziom 21  
    cardiag napisał:
    te silniki stosunkowo długo sie nagrzewają. Po jakim czasie silnik osiąga normalna temperaturę pracy?

Jak do tej pory to wszystko było w porządku, wskazówka płynnie szła w górę i pokazywała temp. adekwatną do rozgrzania silnika. A co do czasu rozgrzania przy obecnych temp. zewnętrznej ok. 15-20 min.
  • Poziom 30  
    nie do końca rozumiem o co Tobie chodzi. Jeśli czasami jest tak, ze wskaźnik temp. nie podnosi się wcale a później niespodziewanie podchodzi do temp normalnej sugeruję sprawdzić sam czujnik oraz ew. wtyczkę. Naromiast jeśli zawsze tym samym dłuższym czasie osiąga prawidłową temperaturę sugeruję sprawdzić termostat. Być moze, że wciąz jest otwarty i silnik niepotrzebnie grzeje chłodnicę.
  • Poziom 21  
    W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie, czy ten wskaźnik powinien się stopniowo podnosić bo u mnie jest tak że dopiero po 10 min od uruchomienia silnika idzie on od 0 do 80 st. a potem jest już normalnie. Nigdy dotąd nie zwracałem na to uwagi, czy to jest prawidłowość?
  • Poziom 21  
    dzięki za odpowiedz, w takim razie daje sobie spokój z wymianą czujnika.