Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik mechanik

fenixgsm 18 Wrz 2007 15:00 4487 5
 • #1
  fenixgsm
  Poziom 15  
  Witam. Po zakonczeniu gimnazjum chce kierowac sie w strone mechaniki. Mam zamiar isc na technik mechanik. Mozecie mi powiedziec jakie przedmioty w jakim stopniu są i czy jest to ciezki kierunek? Pozdro.
 • #2
  matidanko6
  Poziom 27  
  Taki pytanie nie powinno mieć w ogóle miejsca. Każdy kierunek jest indywidualnym wyzwaniem dla każdego z osoba. Znaczy to że jednemu który tym żyje i chce się uczyć jest łatwiej bo robi to z pasą, a inny robi to na odpiernicz byle by coś mieć.
 • #3
  michal850
  Poziom 11  
  witam chodzilem na taki kierunek technik mechanik specjalnosc obsuga i naprawa pojazdow samochodowych moze cos ci pomoge hm przedmioty zawodowe takie jak rys tech, mechanika techniczna , technologia maszyn, budowa pojazdow samochodowych, obsulga i naprawa pojazdow samocodowych, podstawy konstrukci maszyn zagadniniena sa w stopniu podstawowym i mysle ze jak sie interesujesz technika to dasz sobie rade
 • #4
  kryszt44
  Poziom 17  
  Jak lubisz babrać się w smarach to tylko mechanika, a polecam lepiej diagnostykę.A tak ogólnie mówiąc trzeba poznać mechanikę i elektronikę, by nie stać w miejscu.
 • #5
  jogaczew
  Poziom 16  
  popytaj starszych kolegów którzy kończyli tę szkołę oni Ci powiedzą najlepiej.
 • #6
  kreberg
  Poziom 11  
  Witaj ja jestem po Technikum Mechanicznym o specjalności naprawa i eksplotacja pojazdów samochodowych. Jeśli chodzi o to czy bedziesz po tej szkole umiał naprawiać samochody to raczej nie no chyba że sam poza szkołą w tym siedzisz. Jeśli naprawiasz jakies użądzenia to ta szkoła pozwoli ci spojżec bardziej na konstrukcje i zasadę działania i problematykę tego urzdzenia. Jest to jednak polska szkoła która pcha dużo teori mało prktyki. Technikum Mechaniczne jest bardziej podcigane pod projektownie niż naprawianie. Jesli zamieżasz ksztłcić sie w kierunku mechaniki to polecam i nie słuchaj sie ze to tylko siedzenie w smrch. Po technikum można zawsze isc na studia np mechanika i budowa maszyn i tu już jestes inżynierem-konstruktorem poczym możesz siedzieć np przy kompie i miec kase bo w kraju takich coraz mniej z wyksztłceniem technicznym.