Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kserokopiarka RICOH FT 5535 - brudzi kartki

kwikk 18 Sep 2007 15:47 1299 3
    kwikk
    Level 10  
    Witam.
    Jestem w trakcie naprawy kserokopiarki RICOH FT 5535 problem polega na tym ze po skserowaniu powiedzmy samej białej kartki wyrzuca mi czarną. Czy przyczyną może być BĘBEN ? jeżeli tak to po czym to poznać ?, wydaje mi się także ze uszkodzona jest taśma czyszcząca ponieważ ten drucik w środku jest cały jakby przepalony no i sama tasma też wgląda jak po przepaleniu. Kserokopiarka ma 100600 kopi i nie mam pojęcia czy ktoś kiedykolwiek wymieniał BĘBEN bo co do taśmy czyszczącej to napewno nikt jej nie wymieniał.
    Pozdrawiam.
    Max_3city
    Level 15  
    primo tu masz dokumentacje :https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=618760#618760
    po drugie ta maszyna nie ma tasmy czyszczacej,raczej ci chodzilo o transferowa:)
    jaki drucik?? jest rolka ladujaca w transferze ale raczej sie nie przepalila... a pas faktycznie od spodu jest czarny oryginalnie,sprubuj to bardziej dokladnie opisac.ps a lampa swieci??
    kwikk
    Level 10  
    Lampa świeci, a jeżeli chodzi o tą taśme to pod nią (czyli w plastiku) jest taki drucik do niego jest jakieś napięcie doprowadzone i on wyglada na bardzo mocno zabrudzony nie moge go niczym doczyścić, nie wiem czy w ogóle ta taśma ma coś wspólnego z tym kserowaniem białych kartek na czarno, no i zostaje pytanie jak sprawdzić BĘBEN większość serwisów uważa że to na 90% BĘBEN, już sam nie wiem co o tym myśleć.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha no i dzięki za link dokumentacji, szkoda tylko że nie mogę jej ściągnąć, mam za mało punktów ;(
    Max_3city
    Level 15  
    drucik jest podania napiecia na elektrode ladujaca ktora jest wewnatrz transferu kryta grafitem tego raczej nie czysc chyba ze plynem do szyb,a "ta tasma" ma za zadanie przeniesienie obrazu z bebna na kartke,a jesli chodzi o beben to raczej jakis obraz by powstawal,a jak na czarno ci robi to nie masz jakiegos napiecia,.jak wszystko ok to pozostaje rozebranie i wyczyszczenie zespolu bebna,oraz sprawdzenie czy napiecia masz wszystkie na elektrodzie ladujacej,biasie i transferze,generalnie wyglada na brak biasu(wywolywaczka sprawdzona?szczegolnie styk z tylu )

ps.jak tak dalej pojdzie to pkt nazbierasz:P
    ps2. wypucuj optyke,elektrode ladujaca i zobacz jak robi,potem sie za bias wez,a na koniec transfer