Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm - ochrona budynku

17 Lis 2003 22:35 3897 15
  • Poziom 12  
    Może mi ktoś pomoże na forum zdecydować się którą centralkę mam wybrać i z którymi czujnikami będzie dobrze współpracować. Chciałem zamontować alarm w budynku jednorodzinnym Firmy ,,Satel” typ centralki – CA-4MX lub CA-4V1 nie wiem która lepsza i mniej awaryjna ,a czujki do nich typ SRP-100 lub SRP-600 , SRP-700. Prószę wszystkich o opinie, a najlepiej kogoś, kto ma coś takiego w domu i czy pracuje poprawnie.
  • Poziom 19  
    Broń boże instalować CA-4MX, Zainstalowałem chyba z 10 szt. CA-4v1 i do tej pory nie miałem z nimi problemów. Osobiście preferuję CA-6 plus za względu na to że posiada więcej funkcji. CA-4MX nie posiada ponadto żadnego atestu i ogólnie jest strasznie prymitywna.
    Co do czujników to preferuję ALARMCOMOSkie IR 100

Pozdr.

Math
  • Poziom 12  
    Math widzę że masz doświadczenie z alarmami, spróbuję zamontować CA-4v1 tylko napisz mi dokładniej o tym czujniku ALARMCOMOSkie IR 100 i czy można go montować w kierunku okna, bo akurat tak jest zrobiona instalacja. Jeszcze spytam gdzie kupowałeś alarm czy w sklepie czy przez internet. :?:
  • Poziom 19  
    Alarmy kupuję w Nekmie w Łodzi , wiem że mają także sklep internetowy bodajże www.nekma.pl
    Sprawdz a nawet zadzwoń sobie do nich zawsze chętnie pomagają.
    Tak można zainstalować w stronę okna.

Math
  • Spec od samochodów
    Poszukaj www.gerard.pl prowadzi sprzedaz wysylkowa porownaj sobie ceny osobiscie polecalbym tez CA-6
  • Poziom 12  
    Napiszcie coś więcej o czujnikach aby nie było fałszywych alarmów.
    czy te typy mogą być - typ SRP-100 lub SRP-600 , SRP-700.
  • Poziom 22  
    Bardzo dobry wybór - jeśli chodzi o firmę.. ale zdecydowanie proponuje CA-6 albo CA-10 (dla domku jednorodzinnego 6 do 8 linii dozorowych to absolutne minimum). Spisują się znakomicie.. większy nakład finansowy na zakup rekompensowany jest bardzo dużymi możliwościami programowymi. POLECAM. A jeśli chodzi o czujki.. to swojego czasu mozna było zakupić czujki REFLEX.. jedne z tańszych ale bardzo stabilne i niezawodne. Odradzam zdecydowanie czujki produkcji izraelskiej.
  • Spec od samochodów
    Sa dobre wypuszczone ostatnio na rynek czujki Satela dostosowane do ich central
  • Poziom 13  
    CA-6 plus dobra centrala i nie ma z nimi kłopotów duży wybór central i czujników jest w ASD w Łodzi co do czujek to Brawo dobrze sie spisują jeżeli alarm ma być w pomieszczeniach mieszkalnych to czujki montuje się w rogu pomieszczenia w strone okien lub drzwi byle nie nad grzejnikami lub kratkami wentylacyjnymi Dobra centrala i czujniki to 90% sukcesu reszta zależy od prawidłowej instalacji .System alarmowy to nie tylko centrala i czujki ale i inne urządzeni np. sygnalizatory , zamki , szyrowe ,powiadomienia o alarmie ,sterowanie radiowe itp.Zanim się weźmiesz za kupowanie przemyśl co ci będzie potrzebne bo to wszystko kosztuje a ma chronić twoje mienie.
  • Poziom 11  
    Zainstalowałem sobie w domu jednorodzinnym Satela CA-10 Plus jestem z niego zadowolony czujniki Texacom RfExtreme 12 pomieszczeń, kontaktrony:( zabezpieczające drzwi garażów, furtke). Dwie bramy przesuwne sterowane pilotem (wykorzystałem wyłączniki krańcowe które podpiąłem pod centralkę. Łatwość programowania przy użyciu programu Dload10 do PCta. Alarm uzbrajam radiolinią polecam.
  • Poziom 15  
    no a CA-5, ma dialer w sobie i funkcji też powinno starczyć. a czujki powinny być stosowne do centrali, przynajmniej jej ceny. CA-6, CA-4v
    przerost treści nad formą albo odwrotnie. jest jeszcze C-64, przynajmniej do komputera można podłaczyć. ale sory, co sie nie da... CA-4?
    jest późno, nie spojrzałem na datę ... nara!
  • Poziom 12  
    Dziękuje wszystkim za debatę na forum elektrody, ja zdecydowałem się jednak na centralkę CA-6 bo większość jest zadowolona z jej działania. Czujniki również wezmę z tej samej firmy. Gdy będę miał kłopoty to będę pisał.
  • Specjalista elektryk
    witam

centralę alarmową dobiera się do indywidualnych potrzeb, nic nie napisałeś ile punktów ma ona chronić (ile czujek) a ilośc wejśc potrzebnych do wykorzystania w centrali - to raczej podstawa ;)
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Ja doradzam centralki kanadyjskie DSC lub ELKRON dobre i coś innego niż popularny SATEL .Osprzęt do nich tani.
  • Poziom 11  
    Niestety moi znajomi zostali pokierowani przez witrynę z alarmami i zakupili centralkę CA-4MX a do tego automat telefoniczny DT-1. Mi przypadło w udziale uruchamiać ten tandem, ale jak to badziewie zaprogramować do współpracy z DT-1. Czy ktoś wie jak to połączyć ze sobą i jak zaprogramować i centralkę i DT-1. może jakiś schemacik oraz jakaś instrukcja instalatora. Proszę o pomoc. Pozdrawiam ! Radek