Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka elektryczna Amica, problem z 1 palnikiem

SentiBM 18 Wrz 2007 18:11 7560 3
  • #1 18 Wrz 2007 18:11
    SentiBM
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z kuchenka Amica. Kuchnia posiada piekarnik elektryczny oraz plyte ceramiczna z 4 palnikami w tym 2 "podwojne". Pochodzi z serii Super Line ale nie znam dokladnie jej modelu (do sprawdzenia pozniej ;) ) Mam problem z jednym z tych podwójnych palników. Jest w formie mniejszego kółka (pierwsza jego czesc) i obrzeza (druga czesc) z ktorym tworzy razem wieksze kolo przy zapaleniu obydwu czesci. O ile to obrzeze dziala ok, to ta pierwsza czesc czyli mniejsze kolo dziala tylko przy ustawieniu "potencjometru" w pozycji od 0 do mniej wiecej 2 (cala skala to 0-3), przy jego ustawieniu ponad 2 ta czesc palnika gasnie. Dzieje sie to zarowno przy korzystaniu tylko z tej mniejszej czesci, jak tez z obu na raz. Co moze byc tego przyczyna? Dalbym rade to naprawic nie posiadajac zadnego doswiadczenia w tym wzgledzie, a jedynie dobre checi i bedac studentem polibudy? :D Czy moze lepiej zlecic to komus kto sie na tym zna, ile moglo by to kosztowac?

Pozdrawiam

0 3
  • #2 18 Wrz 2007 20:13
    skryn
    Admin grupy AGD

Przeniosłem z AGD.

4
  • #3 18 Wrz 2007 20:21
    koliber 30
    Poziom 13  

O ile uczeń zawodówki mógłby sobie z tym poradzić, to "bedac studentem polibudy" może być problem.:D A teraz na serio.Nie znam tej kuchenki, ale myślę, że przyczyną jest ten "potencjometr" . Jest takie powiedzenie "jak sie nie psewrócis to sie nie naucys" Pozostaje rozebranie urządzenia i sprawdzenie miernikiem , gdzie brak przejścia.Jeśli ktoś zna tą kuchenkę , to chętnie poczytam właściwą poradę.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 18 Wrz 2007 23:35
    slawek1111
    Poziom 26  

Jak jest podłączona kuchenka na siłę czy 230V.Jeżeli na siłę sprawdź czy dochodzą wszystkie 3fazy nstępnie sprawdź wył.obrotowy czy się nie wypalił.Jeżeli nie czujesz się na siłach zleć to osobie o odpowiednich kwalifikacjach.

1