Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b3; wskaźnik temperatury

KOGUT111 18 Wrz 2007 18:35 5253 7
  • #1 18 Wrz 2007 18:35
    KOGUT111
    Poziom 12  

Otóż owy wskaźnik nie pokazuje mi temperatury, kontrolka od wody mruga normalnie przy przekręceniu stacyjki; czujnik to nie jest, bo jak zwarłem przewody w kosce, to wskaźnik ani drgnie. Rozbierałem juz kiedyś cały licznik (z innego powodu) i wiem, że jak wypnę wskaźnik od wody i paliwa to ta kontrolka nie powinna mrugać, a teraz nie wiem, co jest namieszane.

0 7
  • #2 18 Wrz 2007 20:49
    Dido230
    Poziom 22  

Może jednak cz. temp w obudowie są 2 czujniki mają dwie pary styków, ale jeśli sprawdzony to pozostaje brak styku na drodze wskażników, lub uszkodzone lub brak styku w samych wskażnikach.

Dodano po 22 [sekundy]:

Może jednak cz. temp w obudowie są 2 czujniki mają dwie pary styków, ale jeśli sprawdzony to pozostaje brak styku na drodze wskażników, lub uszkodzone lub brak styku w samych wskażnikach.

1
  • #3 18 Wrz 2007 22:43
    Megawe
    Poziom 29  

Jeżeli podłączymy woltomierz do przewodu ktory jest podłączony do wskaźnika temperatury i włączymy zapłon to powinniśmy mieć ok.10V (wtyczka odłączona od czujnika temperatury).Wskaźniki od temperatury i poziomu paliwa mają wspolne zasilanie.W starzych licznikach był stabilizator z 3 wyjściami ktory dawał te ok.10V w nowszych jest jakiś scalak ktory podaje to napięcie.

0
  • #4 19 Wrz 2007 09:47
    KOGUT111
    Poziom 12  

ale wskaźnik paliwa działa, dioda od tenperatury też, tylko skazówka się nie podnosi.

0
  • #5 19 Wrz 2007 21:34
    Megawe
    Poziom 29  

jeżeli jest ciągłość połączenia od czujnika do licznika to musisz wymontować licznik opor wskaźnika temperatury ok.70 omow.

0
  • #6 28 Paź 2007 16:52
    Ufokkk
    Poziom 12  

Niestety takie zachowanie się licznika w tych Passatach to ich bolączka - u mnie wariuje zarówno temperatura jak i wskaźnik paliwa. Na innym forum czytałem, że trzeba poprawić lutownicą wszystkie luty w liczniku (zimne luty:cry:) i problem powinien zniknąć.
    Pozdrowienia!!

1
  • #7 28 Paź 2007 17:00
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli problem dotyczy wskaźnika paliwa i temperatury to winny jest stabilizator

0
  • #8 28 Paź 2007 23:29
    cjr
    Poziom 20  

Albo styków, te wskaźniki są montowane na wcisk i czasem coś nie łączy.

0