Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus G124 Logano 2107 i sterowane grzanie CWU

18 Sep 2007 22:27 5250 3
  • Level 10  
    Witam

Jak w piecu Buderus G124 20KW Gaz ze sterownikiem Logano 2107 (dwa obiegi: grzejniki i ogrzewanie podłogowe) sterować ogrzewaniem CWU tak aby były spełnione następujące warunki:
    1. włączony obieg 1 i obieg 2 na grzanie ciągłe
    2. woda CWU ciepła na konkretną godzinę, zaś po zużyciu wody ciepłej nie była ona ponownie dogrzewana pomimo że oba obiegi grzewcze nadal pracują na grzaniu dziennym.

Z tego co widzę w sterowniku nie ma takiej opcji programowej (ver 3.18 ), czy jest możliwość upgrade software-u ?

Pozdrawiam
  • Level 14  
    Z tego co widać to brakuje ci jednego modułu. Podstawowy stwerowni ma ograniczone możliwości (nie trzeba zmnieniać oprogramowania), dopiero jak dołączysz odpowiednie moduły to jego możliwości znacznie się poszerzają. Przeflądnij dane katalogowe twojego piecyka i sterownika - będą też jakie moduły powinien posiadac ten sterownik

w tym piecu był sterownik Lagamatic nie logano

Dorzucam ci instrukcję obsługi in serwisową Sterownika Logamatik 2107 jak będziesz chciał to skorzystaj

Powodzenia
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3928799#3928799
    Attachments:
  • Level 10  
    Dzięki za odp, i instrukcję.
    Nie znalazłem żadnego dodatkowego modułu który mógłby mi pomóc rozwiązać problem niepotrzebnego grzania wody przed porannym dogrzewaniem domu.

Na stronie 14 i 15 instrukcji do 2107 nie ma wyjaśnienia jak wyłączyć podgrzewanie wody w następującej sytuacji:

noc
    grzanie zubożone (księżyc)

ranek
    Dogrzewanie wody CWU - to chce wyeliminować bez ręcznego wyłączania CWU każdego wieczora
    Grzanie intensywne (Słońce)

południe
    Grzanie zubożone (księżyc)

popołudnie
    Dogrzewanie wody CWU - to chcę mieć.
    Grzanie intensywne (słońce)

noc
    Grzanie zubożone (księżyc)

Czy jest taka możliwość ?
    Właśnie dostałem wiadomość od Buderus Serwis że sterownik 2107 nie ma takiej możliwości. Podobno sterownik 4211 ma.
  • Level 12  
    Może jest na to kruczek.

Jak zrozumiałem, chcesz utrzymywać ciągła temp dnia i nocy na poziomie temp dnia [gdzie tem cwu jest podtrzymywana ciągle], inaczej mówiac w kwestii ogrzewania chcesz mieć cały czas dzien a wode użytkowa podgrzewać tylko w pewnych godzinach.

Rozwiązanie moze być takie. W programie ustalasz godziny 'dnia' i 'nocy'.
    W 'dzień' pilnuje cwu w nocy, nie. Ustaw dzień i noc na te sama temp, ale noc ustaw tak, jak nie chcesz przygotowywać cwu. Bedzie to stale działało na tej samej temp pomieszczenia ale funkcja grzania wody bedzie ograniczona do 'temp dnia'. Nie wiem czy mnie dokladnie zrozumiesz, ale powinno to działac.
    Jeżeli masz termostat wewnętrzyny [BFU] to ma on fabrycznie utrzymywać różnice temp pomiędzy dniem a noca na poziomie 4 stopni. Zeby to zmienic, trzeba zdiac pokrywe tego sterownika i jest tam potencjometr który trzeba ustawić na zero [fabrycznie 4]

pozdrawiam