Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus G124 Gaz - problem z wentylacją

rupert2000 18 Sep 2007 22:53 1556 1
 • #1
  rupert2000
  Level 10  
  Witam

  Mam problem z brakiem wystarczającej ilości powietrza podczas ogrzewania piecem Buderus G124 Gaz. Znalazłem informację żeby zrobić otwory w np. drzwiach do kotłowni. Jeżeli tak to ilość mroźnego powietrza jaka wpływa przez cała dobę do kotłowni, a tym samym domu, nad kotłownią jest pokój powoduje, że cenne ciepło jest schładzane.
  Czy nie byłoby najlepszym rozwiązaniem zastosowanie sterowanego doprowadzania powietrza na czas pracy pieca zaś później odłączane ?

  Czy ktoś próbował takie rozwiązanie ?

  Pozdrawiam
 • #2
  Grześ4
  Level 14  
  Jeżeli masz problem z zbyt małą ilością powietrza to śpisz na bombie z opóźnionym zapłonem. Podczas spalania w przypadku braku odpowiedniej ilości powietrza wytwarza tlenek węgla (czad) i o tragedię nie trudno.
  W myśl przepisów tam gdzie kotły tam powinna być odpowiednia wentylacja grawitacyjna!!!! Nie wolno stosować nwiewu/wywiewu mechanicznego ponieważ może w pewnych warunkach stwarzać zagrożenie.
  Pomyśl lepiej może o doprowadzeniu powitrza bliżej kotła i w odpowiedniej ilości.
  No cóż jeśli pomieszczenie kotłowni ci wychłodzi to trudno. Jedno pomiesczenie jak będzie chłodniejsze to ci w domku nie będzie chłodniej?

  Powodzenia