Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak prawego przedniego kierunkowskazu w renault laguna

19 Wrz 2007 00:25 2720 2
  • Poziom 10  
    Witam!!

dzis w mojej reni (laguna 99 r.) pojawil sie problem. Mianowicie przestal dzialac przedni prawy kierunek. jesli sie wrzuci kierunkowskaz, miga boczny i tylny 2 razy szybciej natomiast przedni ani drgnie.

Z moich obserwacji wynika ze:
    1. do kabli kierunku nie doplywa prad,
    2. kierunkowskazy w lewo dzialaja dobrze
    3. napewno nie zgubila sie masa, bo sprawdzalem podlaczajac dodatkowa mase do zarowki
    4. po wlaczeniu awaryjnych wszystkie kierunki dzialaja dobrze za wyjatkiem tego przedniego prawego,

Moje pytanie brzmi czy to moze byc wina przerywacza??wyglada to mi na jakis przerywacz elektroniczny, bo w srodku jest jakas pamiec, na wyjsciu przerywacz ma 4 piny +,-, R,C , jest zespolony z awaryjnymi

prosze o odpowiedz, z góry dziekuje
  • Poziom 24  
    Witam!
    Miga szybciej bo nie ma jednej żarówki.
    Przerywacz (z tą pamiecią) zostaw w spokoju. Sprawdz kabelunia od żarówki, gniazdo żarówki- może zasniedzialo.

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Dzis znow walczylem z tym kieunkiem, nie znalazlem przyczyny, musi tkwic gdzies na jakims styku, a calego kokpitu nie bede rozbieral, narazie podlaczylem do kierunku na drzwiach i narazie smiga. malo profesjonalne podejscie, ale narazie tak musi zostac bo auto musi jezdzic a nie stac.

pozdrawiam i dziekuje za porady